- חסידיניוז - https://www.chasidinews.com -

עלה – עובדיה חממה וגיל עקיביוב בפרוייקט משותף

עובדיה חממה וגיל עקביוב - עלה

גיל עקיביוב החל את דרכו בפסטיבל שירי הילדים (הסבון בכה מאד) וגדל להיות פסנתרן מחונן וזמר רגיש ומרגש וכך גם נסללה דרכו ללהקה צבאית.

שיתוף הפעולה בין השניים החל לפני יותר מעשרים שנה, כשגיל עקיביוב (שחזר בינתיים בתשובה והפך לחסיד חב"ד) הפך אט אט לפסנתרן ולמעבד באלבומיו של עובדיה חממה ואילו עקיביוב בחר בחממה לתמלילן שיריו המקוריים : 'נוסעים נוסעים', 'יש בורא לעולם', 'עד מתי' ועוד.

רגע המפנה של השניים החל בפרויקט "שמים וארץ" בו עקיביוב השתתף כמלחין, זמר, נגן ומעבד שותף והמוסיקה האמונית שלו חלחלה ליצירתו של חממה והבשילה לפרויקט אמוני ורוחני שכשמו כן הוא: חיבור עולמות שונים של טקסטים אמוניים עם מוסיקה שרובה מושפעת מהיכלות הרוק המערבי המעודן. 'אנא בכח' הוביל את הפרויקט והטביע חותם של ממש על תרבות המוסיקה הישראלית בחמש השנים האחרונות.

חממה החל להופיע מעט היכן שחשב ששליחותו המוסיקאלית נחוצה לצורך חיבור וחיזוק הרוח. עקיביוב הפך למנהל המוזיקלי של הופעות אלו בהן שרים השניים מיצירתם המשותפת. כך הבשיל באופן טבעי הרעיון לפרויקט משותף שכל כולו טקסטים מקוריים של חממה עם לחנים ושירה של השניים (יחד ולחוד).

השיר 'עלה' מתאר את הניצוץ האלוקי הקיים באדם הקשור מצד אחד לשורש האדמה ומצד שני אל השמים ובכך טמונה בו היכולת להתעלות אל מעבר לטבעו וחולשותיו. פרויקט 'הנוצה' צפוי לצאת לאור לקראת חג הפסח.

מילים :עובדיה חממה I לחן :גיל עקיביוב

לחצו PLAY להאזנה לשיר[audio:https://www.chasidinews.com/wp-content/uploads/2012/01/chamam-akibayov-ale.mp3|titles=עובדיה חממה וגיל עקביוב – עלה]