להאזנה: סבבת שלום בתכנית מדליקה עם עדי רן - חסידיניוז

להאזנה: סבבת שלום בתכנית מדליקה עם עדי רן

מאת: מערכת חסידיניוז | י״ג בניסן ה׳תשע״ב (05/04/12) 6:37 | חדשות מוזיקה יהודית | הדפס הדפס

סבבת שלום

כמו כל שבוע ביום שישי בין 12 ל-2 בצהרים מגיש המנחה והכותב נדב גלעד מ-YNET ושבועון עולם קטן, ברדיו קול רמת השרון את "סבבת שלום" התוכנית של המוזיקה היהודית המקורית בישראל, שמתייחדת במוזיקה משובחת ובלי פרסומות. "המוזיקה שאין כמעט ברדיו", כהגדרתו. התוכנית מאופיינת בהמון אנרגיות חיוביות ושמחה וחושפת את הקהל למוזיקה יהודית ואמנים חדשים וישנים, לצד הומור יהודי, דברי תורה, ותרבות יהודית.

השבוע התארחו כמו תמיד מיטב האמנים בינהם הרב יובל פרוינד, מטובי הכותבים בשבועון 'ראש יהודי', שהוציא את 'מי מריבה' כסינגל ראשון ועבר מכתיבה לשירה גם כן. הרב פרוינד העוסק בחינוך דיבר על כך שצריך שתהיינה מסיבות כשרות גם לדתיים וסיפר על מסיבה שערכו מטעם מקד"צ בית רימון שם הוא מלמד, "גילינו שיש איכות אפילו בסבבה הזאת, עשינו סדנת דמיון מודרך לפני, והיה מאוד נחמד", סיפר הרב פרוינד, "הקיץ מתקרב, ואין שאלות, צריך להתארגן על משהו" , הוסיף הרב שהסביר שבמסיבות האלה לא נצטרך אלכוהול, "זאת האמת שאלה אם יהיה בירות או לא, אבל יותר מבירות לא הייתי מביא".

הרב גד ליאור מוותיקי סצנת המוזיקה היהודית שוחח ב"סבבת שלום" על האלבום החדש 'אופק חדש', "אחד הדברים שאנחנו צריכים לעשות עליהן תשובה, זה שהוציאו לבחוץ את החבר'ה שלא מקיימים את כל המצוות וקראנו להם חילוניים, כי כל אחד מקיים מצוות מי פחות ומי יותר, אין מושלמים", הסביר גד שמחזק בצפון הארץ צעירים, ועומד לצאת במופע המשלב שירים ודיבורי ם רוחניים.

יובל עובדיה מפיק סרט עלילתי מעולם הקבלה סיפר על הסרט 'המשימה X' שהצליח לחזק את האמונה להמוני אנשים בחו"ל בפסטיבלי סרטים עולמיים, ובארץ משום מה לא מוכר כל כך בגלל שהוא מוגדר כ'סרט יהודי', "זה סרט שאדם לא ישן בלילה אם הוא רואה אותו, הוא גורם לאנשים פשוט לחשוב על החיים", מגלה יובל, "מישהו אמריקאי ואיטלקי מימן את התקציב של הסרט הזה שבא בעצם לחזק את האמונה".

עדי רן התארח אף הוא ב"סבבת שלום" וסיפר לגלעד על האלבום האחרון 'גלגל של הצלה' ומופע אישי קרוב. עדי דיבר עם גלעד היישר מבני ברק ויום שישי העמוס בה, וסיפר על מקווה סודי בו הוא הולך לטבול לקראת שבת. מקווה הטמון בבני ברק. "הפעם לא עשיתי יחסי ציבור כמעט", סיפר עדי על אלבומו "אנשים לא קונים דיסקים כבר היום, ובהחלט צריך למצוא לזה פיתרון".

לחצו PLAY להאזנה לתכנית
[audio:http://pod.icast.co.il/3e66d1da-928b-449c-8b19-8f6c398037b9.icast.mp3]

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 2.00
Loading...

תגיות: , , , ,


תגובות (3)

  1. מגניב הגיב:

    סבבת שלום כפשוטה!

  2. יהודית רק יהודית!!! הגיב:

    לה

השאר תגובה

תוכן תגובה