הלפגוט שר קוסביצקי 2 – ערב של חידושים מוזיקליים

ערב מוצלח מאד היה השבוע לשוחרי החזנות – קונצרט הדגל של השנה, קונצרט הגאלה "הלפגוט שר קוסביצקי 2", בהפקתו של אנסמבל החזנות "יובל". היה זה ערב סולו של החזן יצחק מאיר הלפגוט ובמהלך הערב שר הלפגוט יצירות רבות ומגוונות, וביניהן כאלו שבוצעו לראשונה באותו ערב.

הפתעה מיוחדת לקהל הייתה באמצע הקונצרט, כאשר המנחה והמנצח ד"ר מרדכי סובול, הזמין לבמה את זוכה 'בית הספר למוזיקה', הנער מישל כהן, שסחף בשירתו את הקהל – בשיר 'יימלא פי' של אביהו מדינה, בביצוע יפה ומרטיט בקול גבוה ומרשים.

כמו שהזכרנו קודם, המנחה הפעם לא היה שלומי גולדברג – המנחה הקבוע, אלא בשונה מכל סדרת הקונצרטים – כאן הד"ר מרדכי סובול לקח את מקל ההנחיה לידו, לצד מקל הניצוח שבו הוא אוחז תמיד, ועשה זאת בטוב טעם, כאשר לקראת כל יצירה ויצירה הוא הקדים במספר מילים ובסיפור קצרצר על היצירה, מתי היא בוצעה, מי ביצע אותה לראשונה, היכן ומתי היא הוקלטה.

כמו כן, בנוסף לקטעים הרבים שביצע החזן הלפגוט האגדי לבדו במהלך הערב, בתחילת חלקו השני של הערב בוצעה מחרוזת אינסטרומנטלית משירי פסח, כאשר הד"ר מרדכי סובול מזמין את הקהל לפזם יחד עם התזמורת את השירים שהם מכירים והקהל אכן הצטרף במרבית המחרוזת, שנוגנה בזוהר רב על ידי התזמורת הפילהרמונית הישראלית. השילוב בין התזמורת לקהל יצר פסיפס קולי מדהים וייחודי שריגש כל לב.

בין הנוכחים בקהל, אגב, נצפה הזמר והיוצר הישראלי הנודע עידן רייכל. כמו כן נצפו גם האורחים הקבועים בקונצרטים של "יובל", הרב ישראל מאיר לאו, הרב שמואל רבינוביץ, השר דניאל הרשקוביץ, השר לשעבר שאול יהלום, לוי רחמני ונציגות מרשימה מהנהלת האופרה הישראלית שבאו לתת כתף ולהחמיא לחזן הלפגוט, למנצח סובול ולקלאסיקה היהודית.

לקראת סיום הערב ולקול מחיאות כפיים סוערות, הוסיף החזן הלפגוט כהדרן קטע אופרה מפורסם, בסיומו יצא הקהל מגדרו ואפילו קם והריע לחזן. רבים מהנוכחים בקונצרט אמרו כי שיאי הערב לבד מקטע האופרה, היו הקטעים 'עננו' של מנדל קוטלוביץ ומשה קוסביצקי, 'אשא עיניי' של מרדכי ירדני והשיר הישראלי 'ארץ צבי' שהולחן לאחר מבצע אנטבה ע"י דובי זלצר ועובד במיוחד לקונצרט זה ע"י אופיר סובול, שהיה אחראי גם להפקה המוסיקאלית המרשימה של כל הערב. מלבד הביצוע המוסיקלי המיוחד והמרגש, ניתן היה לצפות במהלך השיר בתמונות מתוך סרט המתאר את מבצע אנטבה.

הקהל יצא נפעם מהקונצרט ועם הפנים לקונצרט הבא בכ"ח סיוון שנושאו "הבט משמים" –תפילה ותחנון לשני וחמישי, בו ישתתפו החזנים: יצחק מאיר הלפגוט, חיים אדלר, סול זים ויעקב מוצן. קונצרט סיום השנה של "יובל" ידוע כשיאה של עונת הקונצרטים, כמו גם של עולם החזנות העולמי בכלל.

גלריית תמונות, צילומים: יעקב פלברבאום.

ביצועים נוספים

שירים חסידיים

שוע רוז בסינגל חדש לכבוד תכלית הבריאה: "שבת"

האם אנו אי פעם עוצרים ומבינים שהשבת היא התכלית של כל בריאתו של הקב"ה? הסיבה לכל דבר בעולם היא השבת. הכל נברא כדי שנקבל את מתנת השבת. שוע רוז הפך את זה לשיר, אותו כתב והלחין.

להאזנה ←

בקרוב נשוב לפעילות תקינה