מסע רוחני מוסיקלי הוליד אלבום בכורה: בינתיים - חסידיניוז

מסע רוחני מוסיקלי הוליד אלבום בכורה: בינתיים

מאת: מערכת חסידיניוז | כ״ה באייר ה׳תשע״ב (17/05/12) 12:59 | אלבומים חדשים | הדפס הדפס

ינון טייב - בינתיים

סיפור חייו המרתק של ינון טייב יכול להכיל ספר עב כרס. המסע שלו החל באפריקה, בה שהה כחצי שנה, מתוכה במשך חודש בשבט עתיק יומין ולמד מוסיקה אפריקאית עם מומחה מקומי לפולקלור אפריקאי. בהמשך הגיע לפונה שבהודו – שם נקלע לארוע, בו נפל קרבן בפשיטה משטרתית וישב בכלא בפונה במשך כשנה וחצי עד ששוחרר במפתיע כשזוכה מכל אשמה.

הישיבה הממושכת הכלא הובילה אותו למסקנה כי להיות מוסיקאי – זהו ייעודו. התחנה הראשונה היתה כנגן רחוב בשוויץ. גם כשחזר לארץ הגנים המוסיקליים שלו לא נתנו לו מנוח וחיברו אותו עם להקת אדרבה שהייתה בראשית דרכה. שניים מחברי הלהקה היו חוזרים טריים בתשובה והדליקו את ינון, שבדיוק אז פגש את אשתו שתחי' ויחד השלימו את המסע חובק עולם לכדי פאזל מושלם. אחרי החתונה והחזרה בתשובה התמקמו השניים במושב בית זית למרגלות ירושלים, שם החל ינון לקבץ חומרים לאלבום הבכורה.

עשר שנים ארכו העבודות על אלבום הבכורה של טייב, שמהווה כיומן מסע חיפוש רוחני – מוסיקלי. האלבום בינתיים שרואה אור בימים אלה, משלב השפעות מוסיקליות מכל התחנות שבדרך; פאנקי רגאיי יהודי עם ניחוחות של מוסיקת עולם. נוטלים בו חלק מטובי הנגנים בארץ, חברים מוסיקאיים מוכשרים ומנוסים: נאור כרמי, יוסי לוי, אסי איילון, אליהו דיגמי, דן סיוון ויהודה אשש.

עשרת שירי האלבום מדברים על חיבור לאמונה הפשוטה ולשמחה הפנימית והתמודדויות של בעל תשובה. מילות השירים המחוברים ללחנים ולמקצבים, מתחלקים בין המקורות ובין כתיבתו של ינון עצמו. הפרוייקט הוא פרי השראה וחיפוש של הצליל האמיתי והנכון המחובר ללב ויוצא עם כל הנשמה – לכל אחד.

לחצו PLAY להאזנה לשיר 'עוגב ונבל' מתוך האלבום[audio:https://www.chasidinews.com/wp-content/uploads/2012/05/tayeb-ugav.mp3|titles=ינון טייב – עוגב ונבל]

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 3.50
Loading...

תגיות: , , , , , , ,


השאר תגובה

תוכן תגובה