צוואת האמא הוגשמה: מנדי ורצברגר – ואני תפילתי - חסידיניוז

צוואת האמא הוגשמה: מנדי ורצברגר – ואני תפילתי

מאת: מערכת חסידיניוז | י״ד בסיון ה׳תשע״ב (04/06/12) 11:09 | אלבומים חדשים | הדפס הדפס

מנדי ורצברגר - ואני תפילתי

מנדי ורצברגר הוא איש עסקים שנתן קולו בשיר מאז היה רך בשנים. כילד שגדל בטורונטו הספיק לשיר באלבומיהם של הטובים שבטובים ותמיד, נלוותה לשירה בקשה קטנה של אמא גדולה: שיוציא אלבום סולו. מסיבות שונות העדיף מנדי להמשיך לשיר אצל אחרים, הבקשה, כמעט הציווי של האימא להוציא אלבום משלו – נותר במגירה.

במהלך השנים הלחין ורצברגר שירים רבים – לאחרים, הבקשה של האם והלחץ מכיוון חבריו – שלח אותו לגישושים באולפנים. לפני כשבע שנים הוא העז ונכנס לאולפן – הפעם כדי לשיר סולו, טובי המוסיקאים ליוו אותו במסע הארוך לאלבום הבכורה. אבל, למרבה הצער אימו בלימה, ע"ה, נפטרה במהלך השנה ובקשתה הפכה לצוואה. מנדי הבין שהגיע הזמן להגשים את החלום של אמו, נכנס למרתון פעילות באולפן, סיים את האלבום והקדיש בצדעה לאימו.

"ואני תפילתי" החדש כולל עשרה קטעים מגוונים, כולם נכתבו ע"י מנדי עצמו, חלקם נכתבו יחד עם טובי הכותבים החסידיים בארה"ב כמו יענקי קטינא, איצי וולדנר, איצי שוורץ ומשה ורצברגר (יש קשר משפחתי).

מנדי ורצברגר מגיע לישורת האחרונה עם אלבום מעניין ומרתק. לשפה המוזיקלית הוא מתייחס כאל שפת הנשמה, וכמו הנשמה – הביצועים שלו מיוחדים, נוגעים בלב ומבטאים ערגה ומסורת, במגוון רחב של סגנונות מוסיקליים. "השירים שלי יוצאים מהלב ואני בטוח שכל אדם יוכל להתחבר אליהם ולהתרגש מהם ואיתם", אומר ורצברגר. לצד שירי קודש ופסוקים, ניתן למצוא באלבום גם שירים מקוריים, אחד מהם, Heaven, יצירת זיכרון לעילוי נשמת מרת בלימה, אמו של מנדי.

כדי להדגיש כל תו ותו ובעיקר כדי לוודא שתובן הפרשנות המוסיקלית האישית האמיתית לכל רצועה באלבום, העדיף ורצברגר לשמש כמפיק בפועל של אלבומו. "כשחיים בקצב כה מהיר ופעלתן, צריך לעיתים להאט, להתבונן בחיים עצמם ולהביט סביב", מציע מנדי. רק אם נתבונן לעצמנו בעצמנו, נוכל להעריך את כל מה שה' נותן לנו בכל רגע ורגע". השיר 'תודה' שאף זכה לקליפ מרהיב מספק את התובנה המדויקת לדברים.

באלבום הבכורה 'ואני תפילתי', שותפו כאמור מיטב אנשי תעשיית המוסיקה החסידית בעולם: שי בכר, איצי שוורץ, מונה רוזנבלום, אלי לאופר, איצי ספינר, שלומי קאופמן, יואלי דיקמן, אלי לשינסקי, רולי אזרחי ואחרים.

לחצו PLAY להאזנה לשיר 'בורא עולם' מתוך האלבום[audio:https://www.chasidinews.com/wp-content/uploads/2012/06/mendyw-BoreiOlom.mp3|titles=מנדי ורצברגר – בורא עולם]

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 3.40
Loading...

תגיות: , , , , , , , , , , , , ,


תגובות (3)

  1. רון הגיב:

    השיר ואני תפילתי נשמע הכי טוב אהבתי נורא את הזמר והמקהלה

  2. אורן הגיב:

    רק נגיד שחבל שהוא הלך לעסקים ולא למוזיקה..

השאר תגובה

תוכן תגובה