יוני גנוט מארח את אהוד בנאי: ברון יחד

יוני גנוט ואהוד בנאי - ברון יחד

סינגל חדש מתוך 'אות לאות' אלבום הסולו הראשון של יוני גנוט (סולן להקת הרוק היהודי 'בין השמשות') שיצא בע"ה אחרי תשעה באב. באלבום הוא משתף פעולה עם: אהוד בנאי, דניאל סלומון, ארז לב ארי, שי גבסו, אריק סיני והמפיק המוסיקלי אסי איילון (עלמה זהר, מוש בן ארי, ועוד).

אחרי עשור של פעילות במסגרת להקת 'בין השמשות' שהייתה מחלוצות הרוק היהודי, והוכיחה כבר לפני 10 שנים שאפשר לשלב בין מוסיקת רוק איכותית לבין טקסטים אישיים בהשראת המקורות ,יוצא יוני גנוט (סולן להקת בין השמשות) לדרך חדשה.

יוני גנוט: "כשהייתי בחור ישיבה היתה מסורת לפני יציאה לחופשה ללמוד כל הלילה, לקראת סוף הלילה אחרי ההתעטפות בטלית ותפילין, עוד רואים את הכוכבים אבל מתחילים להרגיש את הבוקר היינו שרים את הפיוט "ברון יחד כוכבי בוקר" במנגינה הזאת. הגוף היה עייף, השמיים היו נקיים ושקטים ונדמה לי שהיה אפשר יותר "לשים לב על הנשמה…" לימים כשניגנתי אותו לעצמי וחשבתי להקליט אותו, הייתי שומע בראש את אהוד בנאי עם החשמלית המסלסלת שלו ברקע. החלטנו לנסות ושלחנו לאהוד סקיצה. לשמחתנו הרבה הוא הסכים מיד.

אהוד בנאי: "זכרון קדום יש לי מרח' האגס 1: הבית של סבא וסבתא, מישהו שר ברחוב לפנות בוקר וסבא מתעורר וניגש לחלון ועונה לו בשירה. שנים אח"כ שאלתי את אבא שלי "מה זה היה, חלום? ", "לא" ענה אבא, "זה היה השמש של בית הכנסת שהעיר את סבא ל"סליחות" … "שנים אח"כ גיליתי שמדובר בפיוט המיוחד הזה שמתחיל במילים "שימו לב על הנשמה…".

לחצו PLAY להאזנה לשיר[audio:https://www.chasidinews.com/wp-content/uploads/2012/06/genut-beron.mp3|titles=יוני גנוט ואהוד בנאי – ברון יחד]

ביצועים נוספים

שירים חסידיים

שוע רוז בסינגל חדש לכבוד תכלית הבריאה: "שבת"

האם אנו אי פעם עוצרים ומבינים שהשבת היא התכלית של כל בריאתו של הקב"ה? הסיבה לכל דבר בעולם היא השבת. הכל נברא כדי שנקבל את מתנת השבת. שוע רוז הפך את זה לשיר, אותו כתב והלחין.

להאזנה ←

בקרוב נשוב לפעילות תקינה