אדומי השפתות חוגג אלבום זהב במופע מיוחד

אדומי השפתות - צילום אלמה מכנס

ספר-הדיסק עטור השבחים 'אדומי השפתות' / שירי אבן גבירול, בלחנים של ברי סחרוף ורע מוכיח הגיע למעמד 'אלבום זהב'. במופע חגיגי הם יארחו את הרב הפייטן חיים לוק, מהמובילים והמייצגים של הפיוט הצפון אפריקאי בעולם – אי"ה ביום חמישי, כ"ב תמוז תשע"ב בזאפה אמפי שוני.

בתקופה בת ימינו, בה החיים נמדדים במספרים זהו צעד חסר תקדים המסמל אג'נדה תרבותית ישראלית שרירה וקיימת, בו זוכה לתהילה ופופולאריות אחד מגדולי המשוררים העבריים שחי ופעל לפני כ 1,000 שנים. כיום, עשרות אלפים שרים את שיריו של אבן גבירול ופוקדים את ההופעות של ברי סחרוף ורע מוכיח, המלווים באנסמבל המפואר של 'אדומי השפתות' המורכב מעוד שמונה מוסיקאים מהטובים בארץ. המופע שהוגדר לא אחת כמופע מהמופלאים והטובים שנראו כאן מתלכד רק בהזדמנויות נדירות למס' מופעים מצומצם בשנה.

על האלבום והמופע: סחרוף ומוכיח עורכים מסע בזמן, הם מחברים בצלילים ובמילים בין עולמו של גדול משוררי ספרד לבין עולמנו המודרני. המוזיקה המקורית שכתבו קשובה אל המפגש הנדיר והמיוחד שהתקיים בספרד בין התרבות היהודית הגבוהה לבין התרבות הערבית. הצליל של העבר מתחבר אל הצליל של ההווה לשלמות מוזיקלית אחת.

לחצו PLAY לצפייה בקטע 'שפל רוח' מתוך המופע

ביצועים נוספים

שירים חסידיים

שוע רוז בסינגל חדש לכבוד תכלית הבריאה: "שבת"

האם אנו אי פעם עוצרים ומבינים שהשבת היא התכלית של כל בריאתו של הקב"ה? הסיבה לכל דבר בעולם היא השבת. הכל נברא כדי שנקבל את מתנת השבת. שוע רוז הפך את זה לשיר, אותו כתב והלחין.

להאזנה ←

בקרוב נשוב לפעילות תקינה