תריסר שנות הבשלה של יַדֵן כהן הפכו ל22 שניות - חסידיניוז

תריסר שנות הבשלה של יַדֵן כהן הפכו ל22 שניות

מאת: מערכת חסידיניוז | י״א באלול ה׳תשע״ב (29/08/12) 13:16 | אלבומים חדשים | הדפס הדפס

ידן כהן - 22 שניות

יַדֵן כהן מחובר לעולם המוסיקה מאז גיל 16, בתקופה בה למד בישיבה בכפר הרא"ה. צעדיו הראשונים בעולם המוסיקה תועדו בצורה מרתקת בסדרה התיעודית הישיבה ששודרה בערוץ 10 לפני כשבע שנים, בה השתתף הזמר דוד אברמסון (הרפו) ז"ל. הסדרה ליוותה את ידן במהלך תהליך ההפקה של אחד משיריו, כי תעבור. בעקבות הסדרה, השיר עבר מפה לאוזן ותפס תאוצה, מה שנתן לו רוח גבית להתקדם ולהתמקצע מבחינה מוסיקלית ובעיקר להאמין בעצמו.

הצלחה בתחרות של הרכבי נוער מוסיקליים וגם הזמן שעשה את שלו, הובילו לכך שהמוסיקה תתפוס חלק מרכזי יותר בחייו של ידן, שכבר התחיל לכתוב ולהלחין בצורה בשלה יותר וגם ייסד עם כמה חברים את תזמורת אריאל – תזמורת חתונות חסידית, בה הוא משמש כסולן.

קרוב לתריסר שנים ארכו העבודות על אלבום הבכורה שרואה אור בימים אלה. האלבום נקרא 22 שניות, על שם אחד משיריו, 22 שניות של שקט – שנכתב כמעין מוסר עצמי על מרוץ החיים לעבר המחר שגורם לנו לאבד את ההווה. שנים-עשר הרצועות באלבום מוגשות בהפקה מקצועית ואיכותית, בניצוח המעבד ערן קליין – אחד המעבדים המוכשרים ביותר במגזר הדתי.

השירים באלבום משלבים טקסטים מקוריים לצד מילים מהמקורות בסגנונות מוסיקליים רבים ומגוונים; מרוק ופופ, דרך סגנון ישיבתי ועד עיבודים אלקטרוניים ייחודים. כל השירים הולחנו ע"י ידן, למעט השיר מה אשיב מתהילים שהולחן ע"י הסבא רבא של ידן, ר' יענק'ל משה סילברסטון, לפני למעלה מ80 שנה(!).

בין מגוון השירים באלבום ניתן למצוא את שורש – שיר על הישוב נצרים בגוש קטיף שכתיבתו החלה בשנים שלפני הגירוש ונסתיימה רק לאחריו, השיר שקט ברחובות – שנכתב לאחר הלינץ' ברמאללה בשנת תשס"א ומתאר את חששות התקופה לצד האמונה הגדולה, השיר רעות המתאר מונולוג של כלה ערב חתונתה עם אביה שנפטר והשיר ונלך ביחד על מסעו של אלקנה, אביו של שמואל הנביא, המפיח רוח חדשה בעם כשעולה לרגל, לבית ה' שבשילה.

הפצה: דברי שיר.

לחצו PLAY להאזנה לשיר 'ונלך ביחד' מתוך האלבום[audio:https://www.chasidinews.com/wp-content/uploads/2012/08/yadencohen-venelech.mp3|titles=ידן כהן – ונלך ביחד]

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 5.00
Loading...

תגיות: , , ,


תגובות (1)

  1. שיש והילה היפות!! הגיב:

    שר מוווווווווושלם!! יאווו המורה שירה כהןן מתגעגעותתתת!!! 🙂

השאר תגובה

תוכן תגובה