פיוט עתיק נפגש בלחן חדש: יעקב מנשה – אחות קטנה - חסידיניוז

פיוט עתיק נפגש בלחן חדש: יעקב מנשה – אחות קטנה

מאת: מערכת חסידיניוז | ט״ו באלול ה׳תשע״ב (02/09/12) 11:27 | שירים חסידיים | הדפס הדפס

יעקב מנשה - אחות קטנה

יעקב מנשה הוא אברך (35) המשקיע את עיקר חייו בלימוד תורה, בשעות הפנאי הוא "נוגע במוזיקה" – מלחין שירים במגוון סגנונות מחסידי דרך מזרחי ועד לישראלי מסורתי, מנשה מנגן כקלידן באירועים שונים.
כבר מגיל ילדות נמשך למוזיקה, כילד, בתלמוד תורה תופף על כך מה שמשמיע קול, בהמשך זיהה בעצמו את הכישרון לנגן באורגן ע"פ שמיעה והתקדם אט אט בסולם הנגינה היהודית. המפנה המוזיקלי התרחש בגיל 17 עת הוזמן לנגן כקלידן באירוע משפחתי ומאז ניגן בעשרות רבות של אירועים ושמחות.

שנתיים אח"כ, מגלה מנשה פן חדש בהקשר המוסיקלי אצלו – הוא מלחין לראשונה בחייו. בינתיים מקים בית בישראל, צובר ניסיון ולחניו המגיעים אל טובי הזמרים – כובשים את תחנות הרדיו החרדיות. כעת הוא מנסה את קולו מן הצד השני של העשייה המוזיקלית, הוא בוחר לשיר בעצמו את לחניו. תחילה עם הפיוט 'מעוז צור', שזכה להתייחסות נאה גם בקרב תחנות הרדיו הכלליות, וכעת בסינגל חדש לימים הנוראים אחות קטנה.

הפיוט המרגש המושר בתפילת ראש השנה, מקבל פרשנות מוזיקאלית חדשה ולא פחות מזה – אקטואלית, בעיבוד מדהים ומעורר מחשבה של אבי טל. את הקולות מספקים אבי טל ויוסף הדר, חזן בחסד המוסיף לשיר ממד של רגש ועוצמה. "המילים והמנגינה פשוט דחפו אותי לשיר, אך איני מתכוון להפוך לזמר", מרגיע מנשה, "אמשיך בע"ה בעשייה המוזיקלית בכתיבה והלחנה עבור מוכשרים ממני בשירה".

מנשה מייחל שהשיר אחות קטנה על הקשרו האקטואלי יתגשם במהרה וכמאמר הפיוט עצמו "תכלה שנה וקללותיה – תחל שנה וברכותיה …!".

לחצו PLAY להאזנה לשיר[audio:https://www.chasidinews.com/wp-content/uploads/2012/09/yakovmenashe-achot.mp3|titles=יעקב מנשה – אחות קטנה]

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 4.00
Loading...

תגיות: ,


תגובות (1)

  1. שמואל הגיב:

    מאוד מאוד אהבתי
    מיוחד במינו
    בבקשה תמשיך בסגנון מרגש ועמוק כזה

    בהצלחה

השאר תגובה

תוכן תגובה