על ידי ניגון: אהרן רזאל מעניק שי לחג - חסידיניוז

על ידי ניגון: אהרן רזאל מעניק שי לחג

מאת: יוסי אשרי | ט״ז בתשרי ה׳תשע״ג (02/10/12) 16:13 | שירים חסידיים | הדפס הדפס

אהרן רזאל 2

כידוע, בח"י תשרי, ג' חול המועד סוכות חל היארצייט של רבי נחמן מברסלב זי"ע. לרגל התאריך הקדוש ובמסגרת השירים המשוחררים לקראת השקת אלבומו ה"ישיבתי" של אהרון רזאל, רואה אור השיר על ידי ניגון כסוג של שי מוזיקלי לחג.

כפי שניתן לשמוע, זהו השיר הכי חסידי שכתב אהרון באלבום ישיבתי/ליטאי האמור לצאת אי"ה, עם פתיחת זמן חורף, בראש חודש חשוון הבעל"ט. מילות השיר של רבי נחמן שקבע כי עיקר התחברות בא לידי ביטוי בשני אופנים: הכוח המחבר בין אנשים, חתן וכלה, וכן הניגון. השיר עצמו כולל את המילים וגם ניגון מקורי שכתב אהרון המזכיר בסגנונו ניגון של ברסלב או אפילו של חב"ד, או כל ניגון חסידי שיעלה בדעתכם.

אל דאגה, גם בשיר זה, ה"רזאליות" שבו גוברת על כל כיוון חסידי מקדמת דנא….

לחצו PLAY להאזנה לשיר[audio:https://www.chasidinews.com/wp-content/uploads/2012/10/razel-nigun.mp3|titles=אהרן רזאל – על ידי ניגון]

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 4.44
Loading...

תגיות:


תגובות (4)

 1. עעע הגיב:

  מילות השיר של רבי נחמן שקבע כי עיקר התחברות בא לידי ביטוי בשני אופנים: הכוח המחבר בין אנשים, חתן וכלה, וכן הניגון.
  נראה לי שנפלה כאן טעות….
  ההתחברות באה לידי ביטוי רק באופן אחד(לפחות לפי מה שאהרן רזאל אומר בשיר) והוא הניגון! ולכן בחתונה שיש התחברות בין החתן לכלה מביאים את זה לידי ביטוי ע"י ניגון.
  תקנו אותי אם אני טועה…

  • t הגיב:

   לא … יש את החיבור העצמי בין שתי הדברים (כמו הקשר שבין חתן וכלה), ויש את הניגון שמחזק ומגביר את הקשר והחוזק …. והניגון בעצם יכול גם לחבר שני אנשים לא קשורים בכלל (כביכול) והסיבה לכך היא כי הם באמת כן קשורים כי כל המציאות מחוברת בעצם נשמתה (וזהו הקשר שכתוב בספרים למשל: נשמת הצומח/חי/מדבר/העולם/הבריאה) ישנם עוד דברים שיוצרים את הקשרים אך הניגון הוא דבר דומיננטי מאוד! אשריך על השאלה!! יום טוב!!

 2. משה הגיב:

  מתי הדיסק "ישיבתי" יופץ וע"י איזו חב' הפצה? היכן ניתן לרכוש את הדיסק?

השאר תגובה

תוכן תגובה