אהרן רזאל, האלבום: קבעתי את מושבי - חסידיניוז

אהרן רזאל, האלבום: קבעתי את מושבי

מאת: מתי שיינברג | כ״ה בכסלו ה׳תשע״ג (09/12/12) 16:05 | אלבומים חדשים | הדפס הדפס

אהרן רזאל - קבעתי

חנוכה תשע"ג, חג פרסום הנס והתכונה סביב השקת אלבומו החדש של אהרון רזאל מגיעה לשיאה. לאחר שמונה חודשים בהם "קבעתי את מושבי", הפך להמנונם של אוהבי התורה בכל המגזרים והחצרות, משיק גדול אומני המוסיקה היהודית את האלבום המלא – "קבעתי". מדובר באירוע משמעותי, המזוהה אצל רבים כ"אירוע התרבותי המשפיע ביותר השנה בסצנה היהודית" ומהחשובים שהתרחשו בשנים האחרונות.

עשרה שירים, כולם להיטים מאכלסים את יצירת המופת, המתמודדת בקלות על תואר "פסגת היצירה היהודית" של אהרון רזאל. לא מדובר רק באוסף של שירים יפים, כי אם ב"אלבום קונספט" המייצג את הקו האומנותי החדש של אהרון, קו שפועל בסינרגיה מלאה עם המהפך האישי, הרוחני, שחווה אהרון בשנים האחרונות, עת הצטרף כאברך מן המניין לכולל בוקר. "לימוד התורה שינה את חיי", אומר רזאל. "האלבום החדש משקף תהליך שאני עובר, יש המכנים אותו 'ישיביש'יות מאוחרת' והוא בולט וברור ובעל מוטיב חזק של אהבת תורה".

מבחינת רזאל כיוצר, יש כאן אמירה המבטאת אהבה ללימוד תורה בעמל, אמירה אמיצה שמישהו, מתישהו, היה צריך לומר אותה ואהרון מתגייס להשמיע אותה ללא חת. לצד המהפך הזה מגיש אהרן כהרגלו, רצועות חדשות בלחנים שיסחפו את אוהבי המוסיקה על כל זרמיה, לחנים קליטים למרות מורכבותם ה'רזאלית'. "זאת מוסיקה שיכולה להיות מושמעת בגלגל"צ ובטיש חסידי כאחד, שילוב לא מלאכותי של יצירה יהודית וישראלית", הוא מסביר. אלו שירים שיש להם את המשהו הזה שכובש את קהל מעריציו / אוהדיו / מאזיניו של אהרן, שהולכים עמו כבר שנים רבות. או כמו שמכנים אותה בישיבות – ה"שטייגען, המוסיקלי ניכר באלבום…".

הפצה: גרינטק.

לחצו PLAY להאזנה לשיר [audio:https://www.chasidinews.com/wp-content/uploads/2012/12/razel-hayom.mp3|titles=אהרן רזאל – היום]

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 4.67
Loading...

תגיות: , ,


תגובות (2)

  1. דוסית גאה! הגיב:

    חברה קנו תאלבום הוא אחלה!!!

  2. מבקר הגיב:

    אהרן רזאל, שיחק אותה באלבום הזה, הברקה של שיר (קבעתי) שהולכת להתנחל לכם באוזנים ולא לעזוב אותם להרבה מאד זמן, שיר שמשרה בלב אופטימיות ושמחה טובה, שיר שמספיק לשמוע פעם אחת ולא להפסיק לזמזם – אבל אני קבעתי…

השאר תגובה

תוכן תגובה