עידו פורטל בקליפ ליום הזיכרון: שדות ספוגי דמעות - חסידיניוז

עידו פורטל בקליפ ליום הזיכרון: שדות ספוגי דמעות

מאת: מערכת חסידיניוז | א׳ באייר ה׳תשע״ג (11/04/13) 8:52 | שירים חסידיים | הדפס הדפס

עידו פורטל - שדות ספוגי דמעות

בדרך לאלבום שני: עידו פורטל בשיר וקליפ מיוחד לימי הזיכרון – ‘”שדות ספוגי דמעות’. “ילדים משחקים בשדותינו, בשדות ספוגי דמעות. אחרי השקיעה תבוא זריחה, ילחשו בתקווה שיהיה טוב…” את השיר כתבה רעות לוי, הלחין עידו פורטל ועיבד עמית בן עטר.

עידו פורטל (25), מתגורר בישוב עלי שבבנימין ומתפרנס מהיי-טק. פורטל מוכר לרבים בזכות מספר להיטים שהפכו לנכסי צאן ברזל במסגרת אלבומו הרשמי הראשון שמעה בקולי. האלבום, שכאמור זכה לשבחים מצד אנשי מוזיקה בישראל, יצא לאחר שני אלבומים מחתרתיים וכמות לא מבוטלת של להקות שהקים, מיצב אותו כבשורה גדולה בתחום היצירה היהודית הישראלית הצעירה.

אבל אז החליט לקחת פסק זמן מהמוזיקה ולהתמקד בעניינים באמת חשובים: נישואין והקמת משפחה. ארבע שנים התנגנו שירים בראשו וכעת הוא חוזר. פורטל הקליט אחד-עשר שירים רובם מקוריים וחלקם ביצועים ועיבודים אישיים לשירי קודש מוכרים. “בזמן שנעדרתי מהאולפן” אומר עידו פורטל, ‫”נפתחתי לסגנונות נוספים וחדשים והתחברתי ‫לשורשיי. באלבום הקודם לא נתתי ביטוי למוזיקה האתנית ולתרבות ממנה שאבתי ‫ועליה גדלתי. באלבום הקרוב, יש ביטוי מוזיקלי בולט למוזיקה זאת ולמקום שבו אני חי…”. ככלל, את חלומו המוזיקלי מימש פורטל כבר בגיל צעיר מאד, כשהלחין, עיבד ויצר עם בת דודתו שירים מקוריים. כשמו כן הוא, פורט עידו על גיטרה באומנות רבה ומביא את עצמו וקולו, כמו גם את אמירתו האישית והבועטת אל תוך המוזיקה.

לחצו PLAY לצפייה בקליפ

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 5.00
Loading...

תגיות: , , ,


תגובות (1)

  1. משה ארליך הגיב:

    מדהים! איזו השקעה

השאר תגובה

תוכן תגובה