יעקב שוואקי עם ה DVD של מופע 'שיר לחיילים' בנוקיה - חסידיניוז

יעקב שוואקי עם ה DVD של מופע 'שיר לחיילים' בנוקיה

מאת: מערכת חסידיניוז | י׳ בסיון ה׳תשע״ג (19/05/13) 8:30 | אלבומים חדשים | הדפס הדפס

יעקב שוואקי - שיר לחיילים

יעקב שוואקי, הזמר הראשון בז'אנר החסידי שכבש ומילא את קיסריה פעמיים במופע כפול, היה גם הראשון שניגש למשימה הלא פשוטה של מופע ענק וססגוני בהיכלNOKIA , זה החל בבמת הענק המושקעת אליה נחשף הקהל עם כניסתו להיכל, ומשם למערכת מסכי המולטימדיה והתאורה החדישות שהובאו ארצה במיוחד למופע זה. כל זאת ועוד בשילוב תזמורת ענק, שגולת הכותרת ללא ספק ההרכב הסימפוני הנרחב של כ-160 נגנים שכולם חברו יחד תחת שרביטו של המנהל האומנותי והמוסיקאלי של הערב: יוחי בריסקמן.

ההופעה מתחילה במחרוזת פתיחה מיוחדת מלהיטי האלבומים האחרונים, בעיבודו של יענקי בריסקמן, ובהמשך ביצע שוואקי את מיטב הלהיטים אשר שובצו במחרוזות בעיבודים חדשים. לאט לאט נחשפו בזה אחר זה שירים חדשים ודואטים מפתיעים. בין היתר 'לא תדע' עם החזן הצבאי הראשי סא"ל שי אברמסון, 'לא ישא גוי' – לחן של איצי וולדנר, 'מי שברך'- שיר חדש שהולחן ע"י שוואקי ואיצי וולדנר, ובוצע בהשתתפות מקהלת הרבנות הצבאית, 'לא יעבוד' – עם חברי להקת מטאליש ועוד.

אחת הפסגות של המופע היה ללא ספק הדואט עם אמן הנשמה הישראלי שלומי שבת בשירים: 'אין עוד מלבדו' ו-'והיא שעמדה' –במשפט אחד: ביצוע העשור לשיר העשור.

בקהל נכחו כ-10,000 איש שבאו לחזות ולהרגיש מקרוב את המופע המדובר, וליהנות מאחד המופעים המיוחדים והמושקעים שנעשו אי פעם בישראל. המופע צולם ב-16 מצלמות HD אשר מספקות זוויות צפייה רבות, ולאחר מס' חודשי עריכה ניתן לראות כי שוואקי ובריסקמן בשיתוף שרון דניאל וצוות ההפקה הישראלי, מוכחים שוב פעם אחר פעם שהמוזיקה היהודית ניצבת בחזית הקדמה העולמית.

בונוס! מאחורי הקלעים – צוות צילום מיוחד תיעד את יעקב שוואקי מרגע נחיתתו בנתב"ג עד לעליה לבמה, התיעוד מספק הצצה מעניינת להכנות לקראת המופע. כמו כן לראשונה: ניתן להשיג את האלבום במהדורת Blu-ray ובנוסף ב- DVDודיסק כפול לשמיעה.

לחצו PLAY לצפייה בפרומו של המופע

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 4.64
Loading...

תגיות: , , , , ,


תגובות (2)

השאר תגובה

תוכן תגובה