הפרוייקט החדש של עובדיה חממה וגיל עקיביוב: הנוצה - חסידיניוז

הפרוייקט החדש של עובדיה חממה וגיל עקיביוב: הנוצה

מאת: מתי שיינברג | י״ב בסיון ה׳תשע״ג (21/05/13) 12:40 | אלבומים חדשים | הדפס הדפס

גיל עקיביוב ועובדיה חממה - הנוצה

גיל עקיביוב החל את דרכו בפסטיבל שירי הילדים (הסבון בכה מאד) וגדל להיות פסנתרן מחונן וזמר רגיש ומרגש וכך גם נסללה דרכו ללהקה צבאית.

שיתוף הפעולה בין השניים החל לפני יותר מעשרים שנה, כשגיל עקיביוב (שחזר בינתיים בתשובה והפך לחסיד חב"ד) הפך אט אט לפסנתרן ולמעבד באלבומיו של עובדיה חממה ואילו עקיביוב בחר בחממה לתמלילן שיריו המקוריים : 'נוסעים נוסעים', 'יש בורא לעולם', 'עד מתי' ועוד.

רגע המפנה של השניים החל בפרויקט "שמים וארץ" בו עקיביוב השתתף כמלחין, זמר, נגן ומעבד שותף והמוסיקה האמונית שלו חלחלה ליצירתו של חממה והבשילה לפרויקט אמוני ורוחני שכשמו כן הוא: חיבור עולמות שונים של טקסטים אמוניים עם מוסיקה שרובה מושפעת מהיכלות הרוק המערבי המעודן. 'אנא בכח' הוביל את הפרויקט והטביע חותם של ממש על תרבות המוסיקה הישראלית בחמש השנים האחרונות.

חממה החל להופיע מעט היכן שחשב ששליחותו המוסיקאלית נחוצה לצורך חיבור וחיזוק הרוח. עקיביוב הפך למנהל המוזיקלי של הופעות אלו בהן שרים השניים מיצירתם המשותפת. כך הבשיל באופן טבעי הרעיון לפרויקט משותף שכל כולו טקסטים מקוריים של חממה עם לחנים ושירה של השניים (יחד ולחוד).

פרוייקט 'הנוצה' מחבר את דרכם ארוכת השנים של שני החברים לדרך ומתכתב מזויות שונות עם חזון הנביאים ועניין הגאולה המיוחלת. 'עלה', 'שנה חדשה', 'מטה' ו'הארץ הטובה' היו הסינגלים הבולטים שראו אור מתוך הפרוייקט בשנה האחרונה.

הפצה: NMC יונייטד.

לחצו PLAY להאזנה לשיר 'הכל לטובה' מתוך האלבום[audio:https://www.chasidinews.com/wp-content/uploads/2013/05/akibayov-hakol.mp3|titles=גיל עקיביוב – הכל לטובה]

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 4.80
Loading...

תגיות: , , , ,


תגובות (1)

  1. חנוך הגיב:

    כיצד ניתן לרכוש את הדיסק הזה ואת שאר הדיסקים של גיל עקביוב
    אשמח לקבל מידע ברור
    בתודה

השאר תגובה

תוכן תגובה