לקראת האלבום, עידו פורטל בסינגל שני: מלך הכבוד - חסידיניוז

לקראת האלבום, עידו פורטל בסינגל שני: מלך הכבוד

מאת: מערכת חסידיניוז | כ״ד בסיון ה׳תשע״ג (02/06/13) 11:31 | שירים חסידיים | הדפס הדפס

עידו פורטל - מלך הכבוד

רגע לפני חשיפת אלבומו השני של פורטל, משחרר עידו סינגל נוסף ואחרון "מלך הכבוד". "זהו לחן למילים קדושות וגדולות", מסביר עידו, "השיר שנוצר מתוך עבודה על מופע אקוסטי, 'מלווה מלכה' כזה", המופע עלה מספר פעמים, ההרכב ביצע את השירים דווקא באמצע השבוע. "הלחן מתרגש ומביא תקווה לקראת בואו של מלך הכבוד. זה טקסט שמדבר בעד עצמו, הלחן נולד עם הטקסט".

האלבום, שייקרא "הנני", ייצא לקראת לט"ו באב, ויוצע בפורמט אינטרנטי – חינם, המטרה היא להפיץ כמה שיותר, "זה מגיע עם ההבנה שכסף לא עושים מוזיקה…", מסביר פורטל.

עידו פורטל (25), מתגורר בישוב עלי שבבנימין ומתפרנס מהיי-טק בתחום האינטרנט. פורטל מוכר לרבים בזכות מספר להיטים שהפכו לנכסי צאן ברזל במסגרת אלבומו הרשמי הראשון שמעה בקולי. האלבום, שכאמור זכה לשבחים מצד אנשי מוזיקה בישראל, יצא לאחר שני אלבומים מחתרתיים וכמות לא מבוטלת של להקות שהקים, מיצב אותו כבשורה גדולה בתחום היצירה היהודית הישראלית הצעירה.

אבל אז החליט לקחת פסק זמן מהמוזיקה ולהתמקד בעניינים באמת חשובים: נישואין והקמת משפחה. ארבע שנים התנגנו שירים בראשו וכעת הוא חוזר. פורטל הקליט אחד-עשר שירים רובם מקוריים וחלקם ביצועים ועיבודים אישיים לשירי קודש מוכרים. "בזמן שנעדרתי מהאולפן" אומר עידו פורטל, ‫"נפתחתי לסגנונות נוספים וחדשים והתחברתי ‫לשורשיי. באלבום הקודם לא נתתי ביטוי למוזיקה האתנית ולתרבות ממנה שאבתי ‫ועליה גדלתי. באלבום הקרוב, יש ביטוי מוזיקלי בולט למוזיקה זאת ולמקום שבו אני חי…".

לחצו PLAY להאזנה לשיר[audio:https://www.chasidinews.com/wp-content/uploads/2013/06/portal-MelechHakavod.mp3|titles=עידו פורטל – מלך הכבוד]

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 3.80
Loading...

תגיות: , ,


השאר תגובה

תוכן תגובה