מתי שריקי, סולן קומי אורי בסינגל בכורה: אור חדש - חסידיניוז

מתי שריקי, סולן קומי אורי בסינגל בכורה: אור חדש

מאת: מתי שיינברג | ט״ו באב ה׳תשע״ג (22/07/13) 9:51 | שירים חסידיים | הדפס הדפס

מתי שריקי - אור חדש

מתי שריקי, (30), נשוי ואב ל 4 מתגורר ב'שבות רחל' וגם עובד בבנימין, שגרת חייו מול מחשב. מול המסך יעלו ויבואו במהלך היום תמונות, טקסטים, באנרים קופצים, מודעות ומיליוני קילובייט דיגיטאליים. בערב, יחליף מחלצות ויצטחצח על קולו, ייטול את אורגנו בידיו וייצא לשמח יהודים רבים. בד"כ הוא משמש כסולן וקלידן בתזמורת קומי אורי המוצלחת, ובאופן כללי הוא גם מזמר ומקלדן באירועים, בליווי מוזיקלי בהצגות תאטרון ועוד…

בסוף היום, כשלכולנו כבר מערבבות האותיות על המסך, אצל מתי הן מתגבשות לכדי מילים ומנגינה. כמו מוסיקאים רבים בעולם, את הקשר אל המוזיקה הוא חווה כבר בגיל ילדות. בגיל 8 קיבל אורגנית צעצוע מהדוד שמעבר לים. "שיחקתי ושיחקתי והרעשתי וחפרתי לכל המשפחה, אבל אט אט הבינו הורי שאני זקוק למשהו יותר רציני, ורכשו עבורי פסנתר", מגלה שריקי. שריקי מתחיל ללמוד לנגן על פסנתר, בהמשך משתתף באופן פעיל בקונצרטים, ומתחבר אל המוזיקה הקלאסית דווקא במסגרת חוגי המתנ"ס.

"מוסיקה בשבילי היא זכות שקיבלתי מאלוקים", הוא מחלק קרדיט ראשון, "כדי להעביר דברים לעולם". שריקי מתרגש משמחה פשוטה ואמיתית בריקודים המשמחים חתן וכלה ובר מצוה, ובה בעת גם ממנגינה שהצליח לחבר למילים. "אני רוצה שהמוסיקה שלי, תעשה משהו טוב בלב ובאזני כל מי שנחשף אליה..".

הסינגל הראשון המשוחרר לציבור הוא "אור חדש", המסמל עבורו ערגה לירושלים עיר הקודש, אהבה גדולה לסמטאותיה העתיקות ולקצב החיים שבה, ומאידך מסמל פריצת מחסומים וגבולות, בין אדם לעצמו, מעין מסע אל האור האמיתי במרוץ החיים. הטקסט האישי, בא לידי ביטוי בין השורות בשיר "זה השביל שמזכיר, שהאור מעבר לקיר, אור חדש"..

"אור חדש", הוא סינגל מתוך אלבום בכורה שמתהווה בע"ה. עם השנים הצטברו אצל מתי שירים רבים, לפני חצי שנה החליט לקחת צעד קדימה, והחל להקליט את החומרים שלו באולפן ביתי שבנה בביתו. לסיום, פנה אל המפיק הפופולרי אבי טל (אהרון רזאל, אודי דוידי) שעיבד, הפיק מוזיקלית והקליט את "אור חדש" באולפנו שבירושלים.

לחצו PLAY להאזנה לשיר [audio:https://www.chasidinews.com/wp-content/uploads/2013/07/shriki-orchadash.mp3]

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 4.27
Loading...

תגיות: ,


תגובות (5)

 1. ליטל הגיב:

  ואווווווווווווווווווווווו אהבתי את השיר, מדהים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!בהצלחה בהמשך

 2. שרית הגיב:

  אחד השיריםםם!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. שושי הגיב:

  מדהים !!! א"א להפסיק לשמוע

 4. הילה- השם ימלוך לעולם לעולם הללויה הגיב:

  "אור חדש על ציון תאיר ונזכה כולם במהרה לאורו"- אמןןןן בע"ה. שיר מרגש ומשמייח!! שיהיה חודש טוב של גאולה!!

השאר תגובה

תוכן תגובה