- חסידיניוז - https://www.chasidinews.com -

סינגל ראשון מאלבום שני לאבי גסנר – "מי? ME!"

אבי גסנר - מי

אברהם (אבי) גסנר לא נולד זמר ובוודאי שלא חזן, הוא לא למד מוזיקה באקדמיה וגם לא עסק בתחום בבחרותו. גסנר (58), סוכן ביטוח פנסיוני במקצועו, עשה בעשור האחרון סוויצ' תרבותי מעניין. תחילה נרשם לשיעורי חזנות ופיתוח קול במכון הירושלמי לחזנות ומוסיקה, בהמשך, התמקצע בלימוד תרבות ויצירה יהודית. את התוצאה הראשונה להשקעה המוזיקלית, ניתן היה לשמוע באלבום הבכורה שלו "אור", שיצא רק לפני כשנה.

ואולם, מאז יצא האלבום נאלץ גסנר להשקיע את זמנו בתחומי החיים האחרים. עניינים בוערים תפסו את מירב תשומת ליבו והמוזיקה שהוא כ"כ אוהב, הושמה בצד. כעת, בתום שנה של יובש מוזיקלי ובצורת יצירתית הוא חוזר אל המוזיקה עם שיר חדש של אלי לאופר מי? ME! או במילים מוכרות יותר – מי כאלוקינו.

"השנה האחרונה הייתה מאתגרת ולמדתי המון בבית הספר של החיים", הוא מספר. "בשנה הזאת למדתי כי אינך יכול 'לברוח' מעצמך. הכל מתחיל ונגמר בך ובמקרה שלי – בי". אבי אומר כי מילות התפילה שהלחין אלי לאופר מי כאלוקינו, היוו עבורו תמרור זוהר. "ברור שהכל מכוון מלמעלה אך הביצוע היומיומי וההוצאה אל הפועל בחיי היום יום, הם בידיים שלי, כך שתמיד התשובה לשאלות כמו "מי?" – פשוטה מאוד: Me!" היום, ברור לי שבאמת 'אין כאלוקינו' ומה שצריך לקרות קורה".

אנו אומרים כל יום בתפילת שחרית: "אין כאלוקינו, אין כאדונינו, אין כמלכנו, אין כמושיענו, מי כאלוקינו, מי כאדונינו, מי כמלכנו, מי כמושיענו". לכאורה זה צריך להיות הפוך. מדוע אנו מצהירים תחילה: "אין כאלוקינו, אין כאדונינו" ורק אחר כך שואלים "מי כאלוקינו, מי כאדוננו?", זה אמור להיות הפוך: קודם שואלים ואז עונים בתשובה ניצחת "אין כאלוקינו!"

התשובה לשאלה הזאת היא הדרכה בחיי היום-יום: לפני כל ניסיון שלנו לברר מה השם רוצה ומצפה מאיתנו עלינו לדעת את הכלל: "אין כאלוקינו, אין כאדוננו, אין כמלכנו, אין כמושיענו". רק אחרי שהפנמת את הנחת העבודה הזאת, מותר לך להתחיל לשאול שאלות כמו מי…

מטרת העל של גסנר- לשתף עם כמה שיותר אנשים את החוויות הרוחניות שלו באמצעות השיר מי? ME! החדש, המגיע בעיבוד מודרני ומקפיץ של ברק בן צור. "לא אתפלא אם את השיר הזה ישירו גם במקומות בהם שם ה' לא מוזכר בהם בקביעות" הוא מגלה טפח משאיפותיו, "כשיהודים צועקים 'אין כאלוקינו' לא אכפת לי אם זה בישיבה, במועדון ריקודים, בכינוס פוליטי או במסיבה ביער. העיקר שיצעקו".

לחצו PLAY להאזנה לשיר [audio:https://www.chasidinews.com/wp-content/uploads/2013/08/gasner-Einadoneynu.mp3]