לקראת יום כיפור: יצחק מאיר – ירצה צום עמך - חסידיניוז

לקראת יום כיפור: יצחק מאיר – ירצה צום עמך

מאת: יוסי אשרי | ה׳ בתשרי ה׳תשע״ד (09/09/13) 15:52 | שירים חסידיים | הדפס הדפס

יצחק מאיר - ירצה צום עמך

לכבוד יום הכיפורים המתקרב ובא, מוציא יצחק מאיר סינגל נוסף מתוך אלבומו החדש שיראה אור בקרוב. לחן תפילתי לסליחות של ערב יום הכיפורים.

על הרקע להלחנת השיר מספר יצחק:
"לפני שנתיים, בערב יום הכיפורים, נזדמנתי לשטיבל של חסידות קרעטשניף בעיר רחובות.
ימים ספורים קודם לכן נולד בני הבכור. מיותר לומר כי באותה שנה כול העיסוק בסגולת הימים הנוראים ובהכנה אליהם היה ממני והלאה.

קולו של שליח הציבור שקרא בנעימה, מתוך סידור הסליחות: "יֵרָצֶה צוֹם עַמְךָ אֲשֶׁר דָמוֹ לְךָ מַזֶה… חֲתוֹם עָלָיו אוֹת חַיִים וּתְפִלָתוֹ תֶחֱזֶה. מָחָר יִהְיֶה הָאוֹת הַזֶה" עורר אותי. חשבתי לעצמי, באלו עוד תפילות אנו מדברים עם ריבונו של עולם לא על עכשיו, אלא קובעים איתו על משהו שיהיה בעתיד, במועד אחר? "מחר יהיה האות הזה". כאבא טרי, מילות הפיוט נגעו עמוק בליבי. שבתי הביתה. וכשקולו של שליח הציבור, "חֲתוֹם עָלָיו אוֹת חַיִים", עוד מהדהד באוזני, אחזתי בגיטרה, ונתנגן לו הפיוט בלחן חדש: "מָחָר יִהְיֶה הָאוֹת הַזֶה".

ביום רביעי הקרוב, ז' תשרי תשע"ד, באולם ז'ראר בכר שבירושלים, יצחק מאיר יחד עם הרב מיכי יוספי עורכים מופע שכולו הכנה רוחנית ליום הכיפורים. במופע ינוגנו מנגינות מסורתיות מתפילות הימים הנוראים מחצרות חסידים וקהילות ישראל, אולם מובן שאל רשימת השירים בהופעה תיכנס גם מנגינה חדשה זו.

לחצו PLAY להאזנה לשיר

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 3.20
Loading...

תגיות:


תגובות (3)

  1. מוריה הגיב:

    מדהים. מרגש עד דמעות……..

  2. יעקב הגיב:

    המופע שרים בתפילה עם יצחק מאיר וחברים עם הרה מיכי יוספי מועלה בשלימותו וברשות
    https://www.youtube.com/watch?v=Xy09vppjZSY

השאר תגובה

תוכן תגובה