סוכה ולולב - יוחאי בן אב"י מארח את רפאל ממן - חסידיניוז

סוכה ולולב – יוחאי בן אב"י מארח את רפאל ממן

מאת: יוסי אשרי | י״א בתשרי ה׳תשע״ד (15/09/13) 17:08 | שירים חסידיים | הדפס הדפס

יוחאי בן אב"י - סוכה ולולב

יוחאי בן אב"י (36), מוסיקאי ויוצר, ממושב הזורעים בגליל התחתון, בוגר בית הספר מזמור, השיק לפני כשנה וחצי אלבום בכורה מקורי ומשובח – 'שעה ברחוב הגליל', עם השירים דתי מלידה, מוריס השען, סתיו של תקוה – וזכה לשבחים רבים וחיבוק חם מכלי התקשורת השונים.

כעת, לקראת חג הסוכות הבעל"ט הוא משיק סינגל חדש: 'סוכה ולולב' – לחן חדש ומרענן לפיוט המוכר, בו הוא מארח את רפאל ממן, סולן להקת קטורת.

יוחאי מספר על הרקע לשיר:
"כשהייתי ילד, כל שנה בסוכות היינו זוכים לביקור של סבא נִסים וסבתא גרציה. בישוליה של סבתא ושירתו של סבא היו חלק חשוב מהסוכה של ילדותי, ויש לי זיכרונות מתוקים מהחג בחברתם. מיוחד היה לשבת עם סבא וסבתא בסוכה, לסעוד, לצחוק, ולשיר יחד עם סבא ששר בקולו המיוחד.

אחד השירים שסבא תמיד היה שר בסוכה הוא סוכה ולולב. זהו פיוט שנכתב לפני כ-300 שנה על ידי הרב משה אדהאן מהעיר מקנס – עיר הולדתה של אמי. הפיוט מלא בשמחת החג, ובקדושה האופפת את הסוכה ואת ארבעת המינים, והוא מקרין דרך מילותיו את האווירה הקסומה והמיוחדת של החג.

הפיוט סוכה ולולב הינו אחד הפיוטים המרכזיים ביהדות צפון אפריקה ועדות המזרח, ויש לו לחנים רבים, שאת אחד מהם סבא היה רגיל לשיר. לצערי סבא וסבתא כבר לא בין החיים, אך שירתם עדיין מלווה אותי. מתוך הירושה הרוחנית שקיבלתי מהם, אני נרגש להוסיף לצרור הלחנים של 'סוכה ולולב' לחן נוסף…

הקצב המרוקאי, יחד עם כלי הנגינה המערביים, מכוונים לתת לשיר את היכולת לחבר ולאחד את כל גווני 'עם הסגולה', שיחד בשמחה 'ירונו וישאו תהילה'."

לחצו PLAY להאזנה לשיר

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 4.33
Loading...

תגיות: , , ,


השאר תגובה

תוכן תגובה