- חסידיניוז - https://www.chasidinews.com -

קולי אל ה' – גיל בן חיים בתפילה למען החטופים

החטופים [1]

גיל בן חיים (39), תושב פדואל ,נשוי ואב לחמשה ילדים, בוגר ישיבת הסדר ארץ הצבי בפדואל, עובד כסופר ובודק סת"ם ובעל אתר 'אור התפילין'. בגיטרה התחיל לנגן בגיל 17, שנתיים לאחר מכן גילה את כישרון הכתיבה וההלחנה. מאז כתב לא פחות מחמישים שירים שמחכים לצאת לאור בעזרת ה'.

לפני כעשור הוציא לאור את אלבום הבכורה הט לבי (שנקרא על שם הפסוק מתהילים "הט לבי אל עדותיך"), עם עשרה שירים בלחנים מקוריים בסגנון רוק יהודי, המתאפיינים ברובם בשילוב מילים מהמקורות עם מילים אישיות של המחבר. השירים הבולטים באלבום הם 'בחלומי' – שיר כיסופים לבניין המקדש המדמה את ישראל ככלת הקב"ה שעיניה נשואות אל יום החופה והשיר 'תהום' העצמתי שיורד לתהומות הנפש וחושף תקווה גדולה. האלבום הופץ בזמנו במספר עותקים מצומצם וכרגע ניתן להשגה רק אצל גיל ישירות.

קולי אל ה' – הוא שיר מלא עוצמה וזעקה לבורא עולם. על הסיפור מאחורי השיר מספר גיל: "מעשה שהיה כך היה: לפני שבע עשרה שנים כחתן טרי אברך בישיבה, חיפשתי מילים מרגשות למנגינה. פתחתי את ספר התהילים וחפשתי מזמור מתאים, כשהגעתי לפרק קמ"ב נזכרתי בתפילות בית אבא בילדותי. כבן לעדה התימנית הנוהגת לומר בכול יום בין מנחה לערבית שני פרקי תהילים אלו קמ"א וקמ"ב בחום וברגש כולם כאיש אחד בקול רם, המילים הקדושות "קולי אל ה' אזעק קולי אל ה' אתחנן" היו מרטיטות את לבי והכניסו בי יראת שמיים והרגשתי שזה המזמור שחפשתי למנגינה והתוצאה לפניכם".

הרעיון להפיץ את השיר כתפילה למען החטופים הגיע מפרסום כתבה, בה סופר שהרב סתיו הקריא פסוק פסוק את המזמור הזה לקהל הצופים בערוץ 2. הרב בחר מכול המזמורים דווקא במזמור זה כי המילים שלו מתארות במדוייק את הזעקה של החטופים ומסיים בתחינה "הוציאה ממסגר נפשי". הרגשתי צורך להפיץ מזמור זה כתפילה למען החטופים – אומר גיל, וממשיך – "בימים אלו שעדיין לא ידוע גורל הנערים היקרים, אני תפילה שיחזרו לחיק משפחותיהם ויקויים בהם המשך הפסוק "להודות את שמך" בקרוב ממש, אמן".

לחצו PLAY להאזנה לשיר https://www.chasidinews.com/wp-content/uploads/2014/06/gilbenchaim-kolielhashem.mp3 [2]