יצחק מאיר ומקהלת 'מלכות': 'י-ה אכסוף' המאוחד!

מקהלת מלכות ויצחק מאיר

לכבוד צאת מארז השבת שלו, מפתיע הזמר יצחק מאיר עם קליפ מושקע של הפיוט החסידי המזוהה ביותר עם יצירתו: 'י-ה אכסוף', בו הוא מארח לראשונה את מקהלת 'מלכות'.

אלא שהפיוט לא מושר כאן במנגינה המסורתית והידועה, במקום זאת אוגדו לכאן במחרוזת מיטב הלחנים שיצאו במהלך השנים לפיוט הנפלא הזה. הבית הפותח מושר ביצירתו של הרב יוסף צבי ברייער, מלחין חצר בעלזא. הבית השני בלחנו של יהודה גרין. הבית השלישי 'ויהיו רחמיך' בלחן הפופולארי של אלי ביר והבית החותם – 'השבת', בלחנו העליז של פינקי וובר שלרגל ההפקה הולבש כאן במילים חדשות.

ביצירה החדשה מארח יצחק מאיר לראשונה את מקהלת 'מלכות' החסידית תחת שרביטו וניצוחו של המעבד פנחס ביכלר, העוטפת את היצירה בצלילים שבתיים חמימים. בשיאה הוא חובר לדואט אל מי שביצע במקור את י-ה אכסוף המפורסם בגירסת 'לחיים-טיש', ילד הפלא אהרון הלוי – הוא הזמר מוטי ויזל מבית 'מלכות'.

מארז השבת המהודר של מאיר אוגד בתוכו את ארבעת אלבומי השבת שהוציא זה מכבר ושנמכרו עד כה בעשרות אלפי עותקים: 'נשמות חדשות' 'עתיקא קדישא 1' 'עתיקא קדישא 2' ו'זעיר אנפין'. באלבומים אלו שיתף פעולה מאיר עם אמנים ידועי שם: דוד ד׳אור, אהרון רזאל, יוסי גיל, אבי בניון, יוסף קרדונר ועוד.

לחצו PLAY לצפייה בקליפ

ביצועים נוספים

שירים חסידיים

שוע רוז בסינגל חדש לכבוד תכלית הבריאה: "שבת"

האם אנו אי פעם עוצרים ומבינים שהשבת היא התכלית של כל בריאתו של הקב"ה? הסיבה לכל דבר בעולם היא השבת. הכל נברא כדי שנקבל את מתנת השבת. שוע רוז הפך את זה לשיר, אותו כתב והלחין.

להאזנה ←

בקרוב נשוב לפעילות תקינה