להיט החתונות החדש: "צוזאמען" ניגון מסעיר לריקוד - חסידיניוז

להיט החתונות החדש: "צוזאמען" ניגון מסעיר לריקוד

מאת: יוסי אשרי | כ״ד באייר ה׳תשע״ה (13/05/15) 10:25 | שירים חסידיים | הדפס הדפס

צוזאמן

חלום אחד, הארה אחת ושני מוזיקאים – חברו להפקת אחד הניגונים השמחים שיעשו רעש בקיץ הקרוב. צוזאמען הוא סינגל ראשון של הרכב יהודי מסקרן, שמפגיש עולמות שונים באולפן אחד. יש שיאמרו שהשיר החדש נולד בכלל בחלום, אבל מימושו, הופך לאחד הדברים המוחשיים ביותר שיש, ועשוי להבטיח אחדות מעשית של ממש: תחושת 'הביחד' שכה נעדרת ונחוצה בעולמנו.

ומעשה שהיה אולי יהיה: על פתק שנפל מהשמיים עם מילות שיר – כבר שמענו, אבל ניגון שנשלח מעולם אחר – זאת כבר בשורה של ממש. אבל זה בדיוק מה שקרה, והוביל בתום שנתיים של עבודה – לאלבום יהודי שונה ומיוחד, רובו באנגלית אך כולו ביהודית.

וכה נזכר מוזס בסבו עליו השלום: "סבא היה מפורסם באהבת הבריות שלו, כולם בעיירה הכירו בו כבר מגיל צעיר וידעו שאם יש משהו שתופס את שרעפיו ומסעיר את רוחו, זאת משימת חייו, לכנס את כולנו יחד תחת כיפה אחת צבעונית ורחבה הרקומה במוטיב אחד – 'צוזאמען"- ביחד…

בלילה שקודם ליום השנה לפטירתו, חלמתי את סבא. סיפרתי לו על עצמי, דיווחתי לו על משפחתי וביקשתי לחוות עוד כמה רגעים עם הדמות הטובה והאהובה של סבא. אבל סבא ליטף את ידי בחום ואמר 'מוזס, הבאתי לך מהשמיים את ניגון הצוזאמען. יש בו סודות גדולים ועצומים. תדאג להפיץ את הניגון בעולם, ואני מבטיח שכל זוג שירקדו בחתונה שלו את הצוזאמען – יזכה לראות ברכה עצומה…', בבוקר, התעוררתי עם ניגון חדש בלב…".

הנכד, כך ע"פ השמועות, אוסף את עצמו לבתי הרבנים ומקובלים ומתברר שאכן, יש דברים בגו. אחד המקובלים מגלה לו "סבך לוקח על עצמו לפעול בעד כל מי שישתדל בעניין אחדות וצוזאמען, – אתה צריך להפיץ את הניגון בכל מקום בעולם…"

מוזס מביא את הניגון אל תומר אסולין מאולפני צוללת ושם, בעמל רב מצליח הצמד המורכב מדתי וחילוני לצקת עיבוד בניגון ולהפוך אותו ללהיט ריקודים של ממש. צוזמאען הוא סינגל ראשון מתוך פרוייקט מוזיקלי בינלאומי רחב Moses & the tablet breakers הנע סביב תיאולוגיה יהודית לאורך הדורות, בשלל סגנונות ועדות רובה באמצעות טקסטים יהודיים באנגלית.

אם תרצו, אין זו אגדה.
או ש…כן?

לחצו PLAY להאזנה לשיר

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 5.00
Loading...

תגיות: , , ,


השאר תגובה

תוכן תגובה