יונתן זילברשייד מזמר: ים ביי בידי ביי ביי

יונתן זילברשייד -  ים ביי בידי ביי ביי

יונתן זילברשייד הוא אמן פולק ישראלי, אשר כותב את שיריו בעברית בהשפעות פולק שונות מרחבי העולם. אוזניו התחנכו על שלל מנגינות עם ממקומות רבים ומגוונים. עם כובע של בוקרים על הראש, גיטרה ומפוחית, יוצא יונתן זילברשייד אל הדרך – במסעותיו בעולם ובשדות עמק יזרעאל, בהם גדל והתפתח, מגבש יונתן את שיריו.

שיריו של יונתן נכתבים ומבוצעים עם גיטרה אקוסטית ומפוחית, ובשילוב עם נגנים נוספים נוצרת בהם אווירת פולק עברי, המשלב השפעות רחוקות וחיבור לאדמה המתגבשים ביחד בפשטות ובטבעיות.

הסינגל הראשון של זילברשייד נכתב ביבשת רחוקה ומדבר על הקשר שבין אדם לביתו ולנופי נעוריו. הגעגועים לדברים הפשוטים והמובנים מאליהם שלפתע חסרים אי שם במרחק.

השיר ים ביי בידי ביי ביי נכתב כמחווה לניגונים יהודיים ומבטא את הגעגועים לאווירה המיוחדת של תקופת החגים בעת מסע ארוך בארץ אחרת. את השיר מלווה לכל אורכו נגינת כינורו הייחודית של הכנר ניצן-חן רזאל, העוטפת את השיר ברכות יהודית. בהפקתו המסורה והרגישה של עודד גדיר, קרם השיר עור וגידים, שנים לאחר שנכתב.

לחצו PLAY להאזנה לשיר

ביצועים נוספים

שירים חסידיים

שוע רוז בסינגל חדש לכבוד תכלית הבריאה: "שבת"

האם אנו אי פעם עוצרים ומבינים שהשבת היא התכלית של כל בריאתו של הקב"ה? הסיבה לכל דבר בעולם היא השבת. הכל נברא כדי שנקבל את מתנת השבת. שוע רוז הפך את זה לשיר, אותו כתב והלחין.

להאזנה ←

בקרוב נשוב לפעילות תקינה