האלבום החדש של שמילי אונגר נחת בישראל - חסידיניוז

האלבום החדש של שמילי אונגר נחת בישראל

מאת: מתי שיינברג | ב׳ באלול ה׳תשע״ו (05/09/16) 12:19 | אלבומים חדשים | הדפס הדפס

שמילי אונגר 2

האלבום המדובר "שמילי אונגר – 2" על המדפים. אונגר, תושב מונרו, בן לחסידות סאטמר הוא מבצע קולי נדיר בשדה הזמר החסידי והאירועים בהם הוא נוטל חלק מהווים אטרקציה לקהל.

האלבום החדש, פרי עמלו של המפיק נפתלי משה שניצלר, מכיל עשרה שירים. קאדר המלחינים שנטלו חלק במלאכת כתיבת השירים כולל את העילית של התחום: משה לאופר שאף עיבד שבעה מתוכם, פינקי וועבער, לחן משותף לשניצלר ואונגר ("אמת"), איצי וולדנר לצד מלחינים צעירים כמו יוסי האניג (בנו של ר' אייזיק) ובריו חקשור.

שניצלר, מעבר להפקת האלבום, עיבד מספר שירים ואילו שורת מעבדים קוליים תרמו מכישוריהם בניהול המוזיקאלי של קולות הרקע והמקהלות בהם: יואלי דיקמן, ר'הערשל בריסק, מוישי רוט ומוישי קרויס.

"כל שיר בצבע אחר, בסגנון שונה ובגוון מיוחד" מעיד המפיק נפתלי משה שניצלר, "לשמילי יש יכולות ביצוע נדירות והן באות לידי ביטוי באלבום הזה". חובבי הסאונד יזהו מיד כי על המיקסים הופקד אלי לישינסקי, והצליל הסופי הוא תענוג לאוזן.

לצד הלהיט שכבש את עולם החתונות "ישמע" שהלחין משה לאופר, משולבים באלבום שירי רגש נוגעים, שיר קומזיץ במקצב מדבק, ושיר באידיש.

מעניין ציין כי לראשונה במוזיקה החסידית האלבום "שמילי אונגר -2" מופיע בארבע(!) גרסאות של עטיפה. באיזה צבע של שמילי תבחרו?

הפצה בישראל: שנקיס.

לחצו PLAY להאזנה לשיר 'רחמנא' מתוך האלבום

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 4.67
Loading...

תגיות: , , , ,


תגובות (3)

  1. מנכל אוסם הגיב:

    כל שיר שלך מלא תוכן עם משמעות לא כמו הזמרים החדשים החרטטנים

  2. יעל הגיב:

    כל שיר שלך מלא תוכן עם משמעות לא כמו הזמרים החדשים החרטטנים

השאר תגובה

תוכן תגובה