אחיה כהן שר לזכר יוסי פיאמנטה: יוסף ניגון - חסידיניוז

אחיה כהן שר לזכר יוסי פיאמנטה: יוסף ניגון

מאת: יוסף ארנפלד | ח׳ באלול ה׳תשע״ו (11/09/16) 12:00 | שירים חסידיים | הדפס הדפס

אחיה כהן - יוסף ניגון

בימים אלו מוציא המוסיקאי אחיה אשר כהן אלורו, סינגל ראשון "יוסף ניגון" (מתוך פרויקט שיצא בקרוב).

את הקטע הלחין אחיה לזכרו של הגיטריסט יוסי פיאמנטה ז"ל, יום אחרי שהתקיימה הלוויתו כאשר התיישב על הפסנתר, וחשב על יוסי ורגשותיו הפכו ללחן. הקטע יוצא לא במקרה, ביום השנה למותו של פיאמנטה, ח' באלול.

הקשר בין אחיה ויוסי החל עוד בילדותו של אחיה. יוסי ואביו של אחיה – הקלידן אריאל כהן אלורו, היו שותפים לדירה, בצעירותם הרבו לנגן יחד, לאחר הצבא הם עברו לניו-יורק והופיעו שם ביחד בלהקת "פיאמנטה" שנים לאחר מכן אחיה היה מתלווה אל אביו להופעות.

בהמשך כאשר יוסי עלה לארץ נוצרה בינהם כימיה מיידית ואחיה הצטרף אליו על הבמה כפסנתרן שלו גם בהופעות הגדולות בהם יוסי אירח את יצחק קלפטר, אפרים שמיר, ואחרים. יוסי נפטר מסיבוך של סרטן הריאות בגיל 64 ב-ח' באלול 15.8.23.

"מדובר בניגון שמחה שמושפע מיוסי, מניגוני חב"ד, ג'אז, רוק ומוסיקה ישראלית שעליהם גדלתי" – מספר אחיה, "בניגון מצטרפת מקהלה ששרה את הניגון באופן אותנטי כמו שהיו שרים בחצרות חב"ד.

בסינגל משתתפת גם משפחתו של יוסי שלוקחת חלק בנגינה: אחיו, אבי פיאמנטה על החליל והאחיין יוני לורבר, בגיטרה חשמלית. קטע זה כבר התנגן ומתנגן בשנה זאת בהזדמנויות רבות ביניהם בהילולת רבי שמעון בר יוחאי במירון.

לחצו PLAY להאזנה לשיר

לחצו PLAY לצפייה בקליפ

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 5.00
Loading...

תגיות: , ,


השאר תגובה

תוכן תגובה