אדרבה: יהורם גאון בדרך לאלבום שירי קודש - חסידיניוז

אדרבה: יהורם גאון בדרך לאלבום שירי קודש

מאת: יוסף ארנפלד | י״ז באלול ה׳תשע״ו (20/09/16) 11:02 | שירים חסידיים | הדפס הדפס

יהורם גאון - אדרבה

אלבום שירי הקודש החדש שיצר עובדיה חממה, מנפק לרגל הימים הנוראים, שיר חדש: אדרבה, ע"פ המילים המוכרות רבי אלימלך מליז'ענסק.

כולם מכירים את הלחן הידוע של יוסי גרין, ששטף את העולם במסר החיובי הגדול, כעת מבטא יהורם גאון פרשנות מוסיקלית חדשה, לאותן מילים קדושות וקסומות. המנגינה הפעם מלווה בניחוח וארומה יהורם גאונית, שזורקת את השומע למחוזות אחרים של ימים קדומים.

"אדרבה, תן בליבנו שנראה כל אחד מעלת חברנו ולא חסרונו". מילים שהפכו להמנון ערגה ושאיפה לחיים מתוקנים בעולם מתוקן. אדרבה יוצא כסינגל שני מתוך פרויקט שירי קודש יהודיים המשותף לחממה וגאון. השיר הולחן במהלך מסע שקיים יהורם לפני כארבע שנים עם משלחת אנשי רוח, בקברו של רבי אלימלך מליז'ענסק בפולין, החוויה הרוחנית קישרה בין העבר להווה והביאה עמה מסרים מחברים ומעצימים לימנו אנו. גאון כמו גאון, התחבר מיד למילים ולכותב המילים.

חודש אלול הוא זמן סימבולי ליציאת השיר. חודש הרחמים והסליחות, זמן שבו יהודי מבקש מבוראו סליחה ומחילה על עוונות שבין אדם למקום. על עברות שבין אדם לחברו – אין יום הכיפורים מכפר עד שירצה את חברו.

ימי הרחמים והסליחות תשע"ו מעניקים לנו שיר יפהפה ומרגש, אדרבה החדש, הוא בעצם גלויה מוסיקלית המאחלת לכולנו שנה טובה, שנה שנראה בה את מעלת חברנו.

לחצו PLAY להאזנה לשיר

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 5.00
Loading...

תגיות: ,


השאר תגובה

תוכן תגובה