קובי לוי כתב, יהודה דים שר: "המפגש" - חסידיניוז

קובי לוי כתב, יהודה דים שר: "המפגש"

מאת: מתי שיינברג | כ״ד בסיון ה׳תשע״ז (18/06/17) 16:27 | אלבומים חדשים | הדפס הדפס

מאז שוחרר השיר הראשון מתוך המפגש, הסקרנות כלפי מי שמזוהה עם הספרות החדשה של ציבור שומרי המצוות רק מתגברת. במיזם יוצא דופן וראשון מסוגו, חובר הסופר והעיתונאי המוערך קובי לוי לזמר המוזיקה החסידית יהודה דים.

השניים משיקים כעת את "המפגש" – מארז ספר ודיסק הכולל 13 סיפורים ושישה שירים, שכתב קובי לוי. החומרים שהשניים מייצרים מרתקים את האוזן הישראלית באמצעות תוכן יהודי עכשווי בועט שנוגע בתחומי החיים: ניסיונות, בעיות ופתרונות מחיי היומיום של שומר המצוות, וסוגיות חינוכיות וחברתיות המעסיקות את החברה הישראלית, כולה, או בעצם: אמונה ואומנות. הטקסטים הלא שגרתיים, מתקבלים בקלילות מוזיקלית מהנה, וזה אולי יותר מכל, סודו של המפגש.

הספר שמצורף/מחובר לדיסק מכנס בתוכו סיפורים מקוריים שאסף לוי בשנים האחרונות, הנוגעים כמעט בכל תחומי חיינו: סיפורים מרגשים ומעוררי מחשבה כמיטב היצירה המוכרת של לוי. עד כה כתב קובי לוי עשרות ספרים ואלפי מאמרים, חלקם משמשים כתמרורי אזהרה לתופעות שליליות נפוצות. לוי שמוביל אג'נדה של התקדשות וחתירה לאמת, חיבר אליה מנגינות מרגשות בעיבוד מודרני, שמתקבלות בחן ובהערכה גורפת. שותפו למיזם הוא יהודה דים, זמיר מוכר בתחום המוזיקה החסידית יהודית המקורית. שירתו המרגשת מנהלת שיח עם המילים העוצמתיות, ויחד עם העדינות הכובשת של דים, נכנסים השירים אל הלב ו… נשארים שם.

הסינגל שמלווה את צאת האלבום, "הבית ההוא", הוא בעצם קינה מודרנית על מקומה של הטכנולוגיה המקוונת, האינטרנט וסמארטפונים בחיי המשפחה והבית היהודי….עיבוד: ראובן חיון

לחצו PLAY להאזנה לשיר 'הבית ההוא 'מתוך האלבום

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 3.67
Loading...

תגיות: , ,


תגובות (1)

  1. נתנאל הגיב:

    מדהים כל מילה זהב
    החיוך הרוצח הזה בכו מלאכים בכו
    יהודה דים אומן אמיתי שנשאר יהודי אמיתי ולא מנסה להיות בברנזה הטמאה

השאר תגובה

תוכן תגובה