יוחאי בן אב"י ומקהלת הישיבה לצעירים: יסוד כסא ה' - חסידיניוז

יוחאי בן אב"י ומקהלת הישיבה לצעירים: יסוד כסא ה'

מאת: יוסי אשרי | ג׳ באייר ה׳תשע״ח (18/04/18) 12:58 | שירים חסידיים | הדפס הדפס

מסורת נאה טיפח לו הזמר והיוצר יוחאי בן אב"י. מעבר לשני האלבומים המוסיקליים המשובחים שהוציא לאור (שעה ברחוב הגליל, בוא ונצא), מידי חג הוא מקפיד לרענן את הרפרטואר. כך הפציעו לאוויר העולם לחן חדש של 'מעוז צור' לחנוכה הכולל בית נוסף ועדכני, 'חד גדיא' במנגינה שלא מאפשרת להירדם בשולחן הסדר, 'חשק נטיעת אילנות' – מתוך מילותיו של הרב קוק לט"ו בשבט, ועוד.

חגיגות ה-70 למדינת ישראל, הובילו את יוחאי לכתיבת והלחנת שיר חדש – יסוד כסא ה', המעניק נופך אמוני ועמוק יותר לשמחת יום העצמאות. את הפזמון הוא תיבל במאמרו של הראי"ה קוק זצ"ל שכתב עוד שנים רבות לפני קום המדינה, כי מדינת ישראל היא יסוד כסא ה' בעולם. להעצמת הביצוע התגייסה מקהלת הישיבה לצעירים בירושלים, בניצוחו של אופיר סובול שגם הפיק מוסיקלית את השיר. הביצוע של מילותיו המיוחדות של הרב קוק התאים למקהלת הישיבה ככפפה ליד, ובעצם המשיך את השירים הקודמים שהוציאו: 'כנפי רוח' עם ביני לנדאו ו'ישמח ליבי' עם יוני גנוט.

כך מספר יוחאי על השיר: "70 שנה זו תקופה בעלת משמעות מיוחדת, ולכן לקראת יום העצמאות הרגשתי צורך לכתוב שיר שיבטא את ההרגשה שלי כלפי המדינה. בחודשים האחרונים עלו כמה רעיונות, עד שנזכרתי בפסקה של הרב קוק, ואיך שקראתי אותה מיד הבנתי שהיא תהיה הבסיס לשיר. מילות השיר מנסות להביע את היחס המורכב בין חזונו של הרב קוק לבין המציאות של מדינת ישראל בפועל, ובין הודאה על הקיים לבין תקווה להשלמת הייעוד של מדינת ישראל בתור 'יסוד כסא ה' בעולם'."

לחצו PLAY להאזנה לשיר

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 5.00
Loading...

תגיות: , ,


השאר תגובה

תוכן תגובה