מאיר גרין בשיר הזיכרון המרגש לרינה שנרב הי"ד - חסידיניוז

מאיר גרין בשיר הזיכרון המרגש לרינה שנרב הי"ד

מאת: מערכת חסידיניוז | א׳ באלול ה׳תשע״ט (01/09/19) 10:26 | שירים חסידיים | הדפס הדפס

הפיגוע בו נרצחה רינה שנרב הי"ד, היכה את הציבור בצער והלם גדול. בערב שבת, הזמן בו יהודים מתכוננים בשמחה לשבת המלכה, התפרסמה הבשורה הנוראה, והמוני בית ישראל נתקפו דכדוך ועצב גדול. ואולם למרות האסון האדיר שניחת עליה, בחרה משפחת שנרב לשתף את עם ישראל בדברי אמונה וחיזוק.

מספר ימים לאחר הפיגוע פרסם ראש העיר לוד יאיר רביבו, העיר בה התגוררה רינה הי"ד, שיר שחצב מליבו יורם גבאי, אף הוא תושב העיר. מאיר גרין קרא את השיר, הלחין לו מנגינה, התיישב ליד הפסנתר והקליט אותו בהתרגשות.

"בכל פעם שאני שומע לצערי על פיגוע, על מוות, זה מערער אותי" מגלה מאיר. "זה שובר אותי מבפנים ומכניס אותי לפרופורציה. אני מבין שהחיים הם לא הפקר, למרות שאולי בעיני אויבנו, אין ערך לחיים". מי שמכיר את גרין יודע שהוא משתדל לא להקשיב לחדשות, לא להיות מעודכן "כי זה כל כך קשה ל ובכל פעם אני רוצה להגיב לצעוק לבכות ובסוף לא עושה כלום והשגרה, כמו השגרה, שוטפת את הכל…"

מאז שנהיה אבא, התעצמה ההבנה וההערכה שלו לחיים ואולי הפעם זה כבר היה יותר מדי בשבילו, הוא מחליט לעשות מעשה, מוזיקלי. "כששמעתי על הרצח המזעזע של רינה, טמנתי את הראש בין הידיים והחלטתי שהפעם אני חייב להשמיע את קולי, להביע את כאבי ויגוני ולנסות לתמוך, במעט…". כשנתקל במילים הגבוהות והמיוחדות, של יורם גבאי תושב העיר לוד – הוא לא יכל שלא להלחין אותם למנגינה, "מנגינה עם חתיכות מהלב שלי שנקרע שוב ושוב ושוב, והפעם כבר עלה על גדותיו ולא הסכים להירגע ולהיאלם. השיר אמנם נכתב על רינה, אך הוא מכוון לכל נפגעי פעולות האיבה, הי"ד…".

לחצו PLAY להאזנה לשיר

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 4.86
Loading...

תגיות: ,


השאר תגובה

תוכן תגובה