דואט חדש שמוקדש למרן הרב מרדכי אליהו זצוק"ל

בריה אחת, הוא סינגל שלישי בדרך לאלבום רביעי של עקיבא מרגליות – ״מרגליות וחברים״. הפעם מארח את הזמר הבינלאומי דוד ד׳אור.

השיר מוקדש לזכרו של מרן הראשל"צ הרב מרדכי אליהו זצ״ל. השיר הולחן על פי בקשה מיוחדת של הרב שמואל זעפרני, יד ימינו של הרב אליהו זצ"ל. "הוזמנתי לשיר בבר המצווה של בן הרב זעפרני", מספר מרגליות, "הרבנית מירה, אימו של חתן הבר מצווה, בקשה שאנסה להלחין את המילים האלה ולהשמיע את השיר באירוע, היה לה קשר מיוחד למילים המרגשות".

עקיבא מספר כי הגיע עם המילים המיוחדות כשהן כבר מולחנות, ורגע לפני שהרב מרדכי אליהו זצ"ל דרש בבר מצווה, הזמינו אותו ללמד את הנוכחים לשיר את בריה אחת. בהמשך, חזרו עליו בהרקדות.

"ככלל, הקשר עם הרב אליהו זצ"ל היה קשר עמוק מאד: מיד בתקופת החתונה, הייתי אתו בקשר חזק מאד, גם במשך השנים בכל מיני אירועים, פעמיים בשנה במעמד הקבלת פני רבו ברובע. בחתונות, בר מצוות ואירועים רבים. פעם אחת זכיתי לשיר אצל הרב בבית בסעודת פורים והרב הציע לי מנה מהדג הענק שהיה על השולחן, סירבתי ואני מצטער על כך מאד…"

עקיבא מרגליות, הוא דמות מוכרת לחובבי המוזיקה החסידית בשלושה העשורים הקודמים על שמו חתומים כבר שלושה אלבומים מקוריים עם ארומה מוזיקלית "של פעם", המתרפקת על סגנון בית אבא. אלבומו הרביעי "מרגליות וחברים" מארח את טובי הזמרים בני דורנו, בשלל סגנונות המחברים עבר להווה, ניגוני חסידות ומוזיקה יהודית עכשווית. דגש גדול הושם על הטקסטים, הם לא שגרתיים, לא "לעוסים" ותמיד עם סוויצ' מפתיע. "העבודה עם דוד ד'אור זה חלום", הוא מספר בהערכה, "בני משה יזם וחיבר את הרעיון הזה שמשלב לא רק קולות שונים, אלא אחים דומים למרות ההבדלים ביניהם, השייכים לעם אחד ומאוחד"

"יש קולות שמנסים להפריד בין דתיים לחילוניים", אומר דוד ד'אור, "אני מרגיש שיש כאן משהו מאוד חשוב: יש כאן מסר ששיר ישראלי, דתי ויהודי יכולים להיות יחד, כי אנחנו עם אחד". ד'אור מאחל שנה טובה ומבורכת לכל עם ישראל.

״כל המכניס בריה אחת תחת כנפי השכינה מעלין עליו כאילו הוא ברא אותה והוא יצר אותה והוא רקם אותה והוא הביא אותה לעולם״ (מדרש שיר השירים).

לחצו PLAY להאזנה לשיר

ביצועים נוספים

בקרוב נשוב לפעילות תקינה