אברהם פריד בסינגל שמיני לקראת 'צמאה' החמישי - חסידיניוז

אברהם פריד בסינגל שמיני לקראת 'צמאה' החמישי

מאת: יוסף ארנפלד | ה׳ בכסלו ה׳תש״פ (03/12/19) 21:56 | שירים חסידיים | הדפס הדפס

אברהם פריד מחדש את הניגון החב"די הותיק "אמתי קאתי מר", בביצוע ובעיבוד ישראלי – עכשווי, בהפקתו המוזיקלית של נאור כרמי, סינגל שמיני ואחרון מתוך צמאה 5.

זו הפעם החמישית בה לוקח פריד חלק בפרוייקט המוזיקלי צמאה, והוא מהווה חלק בלתי נפרד מהאלבומים עם הביצועים המיוחדים והזכורים- בדואט מרגש עם שולי רנד ל'אנעים זמירות', ביצוע חדש לניגון 'שאמיל', 'על הסלע הך', 'שובה ה' ' וכעת- הסינגל עם המילים החסידיות שטבע הבעל שם טוב והפכו לשם קוד בחב"ד.

הבעל-שם-טוב מספר באחת מאיגרותיו כי בראש השנה עשה 'עליית נשמה', והגיע עד היכלו של המשיח, ושאלו: "אימתי קאתי מר?" – מתי יבוא כבודו? ענה לו המשיח: "לכשיפוצו מעינותיך חוצה".
הלחן המקורי הוא ניגון ירושלמי.

פריד, המבצע בסגנונו האישי המיוחד ומלא החיות את הניגון ושגם השנה יופיע במופע צמאה אמר: " ניגון 'אימתי קאתי מר' אותו זכיתי לשיר באלבום הנוכחי, שהוא למעשה האחרון בסדרת 'צמאה', הוא בעצם נקודת ההתחלה של כל י"ט כסלו ושל כל 'צמאה'. כשהבעל שם טוב, מייסד תורת החסידות מספר לעולם שהדבר הזה- של הפצת המעיינות החוצה לעולם כולו, מביא גאולה כשלעצמו! לא פחות!"
עוד אמר פריד בהתייחסות למופעי צמאה- "מופעי צמאה זה בעצם התוועדות חסידית גדולה. עם תזמורת והפקה ברמה הכי גבוהה שיש. זה שידוך טוב של רוחניות, התוועדות וניגוני חב״ד עם הגשמיות הגדולה שיש במקום. י״ט כסלו זה היציאת מצריים של החסידות והחסידים. ובכלל אין כמו הקהל הישראלי שמגיע במצב רוח טוב ומשתתף בשירה עם אנרגיות והתלהבות שיש רק לישראלים".

שמונה סינגלים יצאו בשנה האחרונה מהאלבום החמישי בסדרת צמאה, וכעת יוצא האלבום החמישי כולו לאחר הפסקה בת שנתיים מאז שיצא אלבום צמאה 4, וביניהם: "אכן אתה", הנשמה יורדת לתוך הגוף", "יוונים", 'ניגון לשבת קודש', "הללו", "אנא עבדא", "הבן יקיר לי אפרים", ו"אין עוד מלבדו".

פרוייקט צמאה צמח כסדרת הופעות המוניות, התוועדויות מוזיקליות שהן חלק מאירועי י״ט כסלו – ראש השנה לחסידות, הנחגג מדי שנה – בבנייני האומה, בירושלים. הפרוייקט, המפגיש חומרים וניגונים חסידיים עם יוצרים מכל הקשת התרבותית היהודית/ישראלית – זכה להצלחה יוצאת דופן והוליד סדרה של אלבומים ייחודיים שהגיעו למעמד של אלבומי זהב ופלטינה, לצד ערוץ יו-טיוב מצליח ועוד.

צמאה מפגיש מבצעים ויוצרים חדשים ומרעננים עם ניגוני חב״ד מסורתיים. עד כה השתתפו באלבומים השונים היוצרים והזמרים אביתר בנאי, נתן גושן, חנן בן ארי, דוד דאור, רמי קליינשטיין, קובי אוז, קובי אפללו, ישי ריבו, שלמה גרוניך, אמיר דדון, עידן רפאל חביב, יונתן רזאל, שולי רנד, אריאל זילבר, אברהם פריד, שי צברי ועוד. את כל ארבעת האלבומים הפיק ועיבד נאור כרמי.

אירועי י״ט כסלו תש"פ בבנייני האומה בירושלים, ייערכו גם השנה במתכונת של 12 מופעים שיתפרסו על פני חמישה ימים. בהשתתפותם של: חנן בן-ארי, יונתן רזאל, אברהם פריד ונאור כרמי.

לחצו PLAY להאזנה לשיר

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 4.43
Loading...

תגיות: , , , ,


תגובות (1)

  1. מוישי שלזינגר הגיב:

    וואי איזה יופי אני אוהב רק את השירים שלך

השאר תגובה

תוכן תגובה