הדבר הבא במוזיקה היהודית: רפאל מלול - "אחכה" - חסידיניוז

הדבר הבא במוזיקה היהודית: רפאל מלול – "אחכה"

מאת: יוסף ארנפלד | ד׳ בניסן ה׳תש״פ (29/03/20) 17:03 | שירים חסידיים | הדפס הדפס

את השם רפאל מלול כדאי לשנן כבר עכשיו. הזמיר שמסתמן כקול הבא במוזיקה החסידית, משגר סינגל בכורה אחכה, בדרך לאלבום בכורה מסקרן. בכך, מגיע לשיאו תהליך שהחל כעולל, רק בן שנתיים, כבר אז ניכרו עליו ניצני שירה ראשוניים, מאז הוא לא מפסיק לשיר.

רפאל, יליד צרפת, עלה לארץ כילד עם הוריו, כשהאנטישמיות הרימה שם ראש. בגיל 15, התקבל לישיבת 'פחד יצחק' בירושלים, שר בכל הזדמנות והנעים בקולו לחבריו. שם, בין הסדרים ובין הזמנים זה קרה: רפאל גם החל להופיע באופן רשמי. הפריצה שלו התאפשרה בזכות חבר שהשאיל קלידים לנגינה בחופה בבית הכנסת הגדול בירושלים. רפאל שהיה "פנוי לשירה" בתקופת בין הזמנים, השתעשע במיקרופון בזמן שכולם עסוקים בהכנות לאירוע הגדול. מבלי ששם לב, התקבצו סביבו אורחים ממשפחת המחותנים שמינו אותו מיד להכניס את הזוג לחופה בשירתו המרגשת. מרגע זה, הפך רפאל לזמר פופולרי באירועים גדולים בברזיל, צרפת, שוויץ וכמובן – בארץ הקודש.

רפאל התחתן והקים משפחה, הופיע ומופיע בכל העולם, אבל בקשות הקהל לחומרים מקוריים לא הרפו. כעת, בגיל 27 הוא נעתר, ויוצא לדרך מוזיקלית משלו. טובי המוזיקאים והמפיקים חוברים לרפאל במלאכת היצירה של אלבום הבכורה אותו הוא מסיים להקליט בימים אלו. לרגל הימים המיוחדים הוא מקדים את אחד הסינגלים הבאים אחכה, ומגיש אותו לציבור ברגשי כבוד. בשיר שכולו מסר עצמתי ומחזק, מצליח רפאל להרטיט את נימי הנפש ולהנגיש לחן וטקסט כהמנון חיזוק אקטואלי לימים בהם שוררת תבהלה וחוסר ודאות.

כפי שניתן לשמוע, רפאל זכה ליכולות ווקאליות יוצאות דופן, המרגשות את השומעים כבר מהתו הראשון. הבחירה ב"אחכה" כסינגל בכורה, טקסט "לעוס" יחסית בעולם של מילים מיוחדות ומאותגרות, נחשב כאמיץ במיוחד, כשבכל תקליטיה נידחת קיימים עשרות לחנים למילים הידועות שנוצרו לאורך השנים. "החלטתי להישאר נאמן למילות הפסוק שמאז ומעולם אוחזות בי", הוא מנמק.

רפאל טס לארה"ב לפגוש את המלחין איצי וולדנר. כך נוצר ניגון מרגש למילים שכתבה מירי ישראלי. ליהוק מדויק של אנשי מקצוע, והגשה מופלאה של רפאל יוצרים את להיט הדביקות הבא.

לחצו PLAY להאזנה לשיר

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 4.71
Loading...

תגיות: , , ,


תגובות (2)

  1. מירי ויטמן הגיב:

    שיר מטורף ונוגע ללב

  2. קובי הגיב:

    שיר הכי יפה ותודה רבה!!!!

השאר תגובה

תוכן תגובה