סינגל חדש: שמיכת הטלאים של איתן קלינמן - חסידיניוז

סינגל חדש: שמיכת הטלאים של איתן קלינמן

מאת: מערכת חסידיניוז | ד׳ באלול ה׳תש״פ (24/08/20) 10:15 | שירים חסידיים | הדפס הדפס

האמרה "תפסת מרובה לא תפסת" רודפת את היוצר והאומן איתן קלינמן במשך שנים. כמי שפועל במספר עולמות תוכן במקביל הוא נפגש לא אחת עם הערות של חברים הקוראות לו להתמקד, לבחור ערוץ אחד של עשייה, לבחור להיות 'מומחה' בממלכה אחת, להתמסר אליה ושם למצוא ולבטא את כל כולו. 

"נכון, אני עוסק בתחומים רבים במקביל: מוזיקה, חינוך, טכנולוגיה, כתיבה", מספר קלינמן. "לכל תחום אני מקדיש את כל כולי כשאני עוסק בו, נותן לו את מלוא הכבוד. בעולם שלנו רווחת תפיסת ה"התמחות" – תהיה מומחה במשהו אחד, תעסוק בו וזהו, עזוב אותך מלעסוק בהרבה דברים במקביל, זה לא רציני, זה לא נכון, זה לא עובד…".

בתור אדם רב תחומי מנסה קלינמן להאיר את הנושא מזווית ראיה שונה, זווית הראיה האישית שלו, הוא מציג מבט שמראה שלא כולנו בנויים "אותו דבר". מבחינתו אפשר לעסוק במספר תחומים במקביל וזה ממש בסדר.

בשיר "שמיכת טלאים" שובר קלינמן את המוסכמה הרווחת בחברה "תצטיין במשהו אחד" ומגדיר את המונח 'רב תחומי' כהתמחות בפני עצמה. איתן מציין: "לקח לי זמן להבין שאני ארגיש במקום הנכון שלי לא כשאני עוסק בעיסוק אחד אלא דווקא כשאני פועל במספר תחומים במקביל. הנשמה שלי תמיד צמאה גם למוזיקה, גם לחינוך, גם לכתיבה וכמובן לרוח, היא תעשה לי חיים קשים אם היא לא תפעל ותחיה בכל התחומים הללו גם יחד". 

"שמיכת טלאים" מציע למאזינים לברר מהו העולם שלהם? חדגוני או רבגוני? מציע לא לפחד לבחור אחרת. איתן מסביר שלהיות פעיל בתחומים רבים לא "מוזיל" את ההשקעה, את האדם. "לא נכון ללומר שהעיסוק במלאכה אחת, בעולם תוכן אחד הוא דווקא המביא לשלמות . כל אחד צריך לברר את העולמות שלו ולתת להם את מלוא הכבוד והיחס בנפרד וביחד".

לסיכום, מדמה איתן קלינמן את עצמו לרץ מרתון בכל תחום בו הוא עוסק, "לוקח יותר זמן כשרצים במספר עולמות במקביל, אבל איזה דרך נהדרת זאת!" איתן ממשיך ומוסיף: "מצוין להיות מומחה ומצוין להיות רב תחומי, העיקר להקשיב למי שאתה באמת". לשיר הופק קליפ מרהיב ושובה לב.

לחצו PLAY להאזנה לשיר

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 5.00
Loading...

תגיות: ,


השאר תגובה

תוכן תגובה