שיר שהוא פיוט "אלולי": צחי קליין - "שלהי שנה" - חסידיניוז

שיר שהוא פיוט "אלולי": צחי קליין – "שלהי שנה"

מאת: יוסי אשרי | י״א באלול ה׳תש״פ (31/08/20) 10:16 | שירים חסידיים | הדפס הדפס

"בחודש אלול כולם מדברים על תשובה, אבל לא מתוך אור ושמחה", אומר צחי קליין על שירו החדש – "שלהי שנה". קליין, זמר יוצר ותלמיד חכם, לא רואה סתירה בין שתי האומנויות. ביומיום הוא משמש כר"מ בישיבה גדולה ומלמד סוגיות בעיון, זה לא מונע ממנו לכתוב שירים לכלל עם ישראל לגווניו, ואינו מתבייש לדבר על זוגיות ועל יחסים מורכבים בין הורים לילדים. חודש התשובה מספק לנו שיר חדש, כמעט פיוט עכשווי, במקצב משמח שהופך את התשובה למשהו תוסס, ולא קודר ומפחיד כמו שלעיתים נהוג לחשוב.

"עם ישראל צריך להתקרב לקב"ה מתוך אמונה ושמחה". קליין מחזק את דבריו באור חדש למשמעות בשלהי שנה על חודש אלול והימים הנוראים ומסביר כי גם הם מלאים בהזדמנות להתחדשות. 

זאת לא פעם ראשונה שצחי קליין כותב ושר לכולם: הוא לא מסתפק בפנייה לשומרי מצוות אלא מנסה לאחד קהלים נוספים, שליחותו מאז ומתמיד "לאחד לבבות דרך האומנות" ולשיר לכלל פלגי העם. כבר כילד זכה בפסטיבל הזמר הראשון לילדים ולאחר מכן הוצב כסולן בצוות הווי של תנועת "עזרא". בהמשך, במקביל לעבודתו כר"מ בישיבה, שימש כמרצה בקרב ציבור שאינו שומר (תרי"ג) מצוות, במוסדות אקדמיים, ב"המקום" בתל אביב, וב"זולה של חצרוני". 

שירו הקודם "נִידַבֵּק", יצא בתחילת ימי הנגיף לאות הזדהות עם צרת הכלל ונחל הצלחה גדולה. כעת הוא חוזר עם שיר תשובה אלולי, על החודש המשמעותי בשנה – תשובה, תפילה, ורעיון ה"אני לדודי ודודי לי".

"עם ישראל זקוק למשב רוח רענן בחודש זה" מסביר קליין את עיתוי השיר החדש. "יש מין כאב בעמידה מול המקומות החשוכים שבנו, כישלונות כמעידות, אך הידיעה שה' יתברך אוהב אותנו ללא גבולות, פותחת פתח לתשובה מתוך שמחה ואהבה. הקב"ה רק רוצה שנתקרב אליו, רוצה שנתחדש ונתהפך לטובה בשמחה" הוא חותם את השיר, ומאשר לפתוח את הסליחות.

לחצו PLAY להאזנה לשיר

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים
Loading...

תגיות: ,


תגובות (1)

  1. שמואל הגיב:

    מטורף!! איזה כשרון!!

השאר תגובה

תוכן תגובה