המנון זמן שמחתנו: גרשי ישראלי - "לישב בסוכה" - חסידיניוז

המנון זמן שמחתנו: גרשי ישראלי – "לישב בסוכה"

מאת: יוסי אשרי | י״ב בתשרי ה׳תשפ״א (30/09/20) 16:47 | שירים חסידיים | הדפס הדפס

גרשי (גרשון) ישראלי, בן 26, אב ל 2 מירושלים הוא זמר חסידי מבטן ומלידה ובן לשושלת מוזיקלית מפוארת. אימו מירי ישראלי, נחשבת לתמלילנית הגדולה בעולם המוזיקה החסידית, בארה"ב, בישראל וברחבי העולם. היא כתבה וכותבת לאומנים נחשבים כמו יעקב שוואקי, בני פרידמן ועוד. היא גם זמרת לאירועי נשים ובנות בכל העולם. גם אביו של גרשי ר' משה ישראלי משמש כבעל תפילה מפורסם בבתי כנסיות מזה שנים.

אך טבעי שממשפחה כה מוזיקלית, ימשיך הבן בדרכי הוריו ויתמקצע בתוך הנגינה החסידית, ואכן זה מה שקרה. גרשי שמופיע בחתונות ואירועים, מגיע לחג הסוכות תשפ"א עם סינגל ראשון, מאש-אפ מתוחכם שמביא את "מאך א ברכה" של שמילי אונגר לתוך הסוכה ממש, עם גרסה קצבית וריקודית לשיר שעושה כבוד לאחת המצוות הבולטות בחג הסוכות – המצווה והברכה "לישב בסוכה".

שש שנים אחורה, וגרשי מתחיל את חייו המקצועיים: "תחילה שרתי במקהלות חזנות, לאחר מכן זיהו אצלי יכולות ווקאליות ושידכו ביני לבין מקהלת 'בעלי המנגנים' שם שימשתי כמנצח המקהלה, אז גם הפכתי את השירה למקצוע, קהל, במה, חתונות, אושר וסיפוק גדול" מגלה גרשי כיצד פרץ, עם המון סייעתא דשמיא וכמעט מבלי לתכנן.

לישב בסוכה החדש, היא גרסת כיסוי ססגונית ל"תעשה ברכה" של שמילי אונגר וכוללת את שלל הברכות בחג. "למצוות סוכה יש ערך עמוק שמושרש ביהדות, ערך של שמחה פורצת גבולות ללא כל קשר למה שקורה בעולם שסביבנו. הפקנו את הקליפ באווירה שמחה עם קצת הומור, כדי לתת שמחה אמיתית בחג שכולו אור אחרי יום הכיפורים, עשי"ת והימים הנוראים". גרשי מבטיח כי גם הסינגלים הבאים, יבטאו את המוזיקה שלו: מגוונת הכוללת קצב, לצד שירי נשמה ובלדות שקטות ומוקפדות.

לחצו PLAY להאזנה לשיר

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 3.63
Loading...

תגיות: ,


תגובות (3)

  1. מוטי מוטי הגיב:

    אני אשמח מאוד אם תצרף אותי אבל רק במידה וזה חינם

  2. אני הגיב:

    אתה לא נורמלי השיר פשוט הטריף לי את הד

  3. מנה חמה הגיב:

    גם אני אשמח שתצרף אותי

השאר תגובה

תוכן תגובה