סינגל חדש לעקיבא: "רק עוד רגע" - חסידיניוז

סינגל חדש לעקיבא: "רק עוד רגע"

מאת: יוסי אשרי | ז׳ בטבת ה׳תשפ״א (22/12/20) 17:40 | שירים חסידיים | הדפס הדפס

עקיבא, אחד היוצרים הבולטים של העת האחרונה, בדרך לאלבומו השני "אל תעזבי ידיים". עקיבא תורג'מן הוא מוזיקאי יוצר כמעט בן 30, נשוי ואב לשלוש. חי ביפו, במקור ממשפחה מוזיקלית מדימונה, בנו של ראש ישיבת דימונה הרב דוד תורג'מן, חלק ממשפחה של אחד עשר נפשות ובהחלט מרגישים זאת ביצירה שלו.

השנה הזאת  היתה שנת הפריצה של עקיבא, עם מילוני צפיות לסינגל ״אל תעזבי ידיים״ שגם כיכב מספר שבועות במקום ה 1 במצעד גלגלצ והגיע למקומות הגבוהים במצעדי סיכום השנה. אחריו הגיע "פשוטים" שזכה גם הוא למיליוני צפיות והשמעות אינסוף ברדיו, והמשיך את הקו המוזיקלי הנקי, המרגש והצנוע שלו. עקיבא גם חתום על להיט הענק "שלמים" שכתב לעידן חביב.

עקיבא שומר מצוות והיצירה שלו מקורית, נוגעת בעולמות תוכן יהודית, הטקסטים שלו אישיים מאוד ומעוררי מחשבה. "השיר הזה הוא שיר של תפילה, תקווה. כאילו ניסיתי לדבר לריבונו של עולם מהמקום הכי פשוט ותמים שלי ולחזור למקום הכי פשוט ותמים שלי כילד. אני מרגיש שאני שהרבה פעמים בחיים שלי נתפסתי בכל מיני תפקידים ותארים שהם חיצוניים לי, ומפריעים לי לחיות את החיים שלי כמו שהייתי רוצה". 

בסופו של דבר שיר של תפילה כזאת אישית, חששתי שהעולם הדתי יהיה ציני לתפילה שכזאת, בבחינת "יאללה, ראינו הרבה אנשים מתפללים, כאילו מה אתה יותר טוב מדוד המלך? דווקא בתוך העולם הדתי אני קצת מפחד להוציא את ההתמודדות שלי החוצה ולשתף אותה. אבל כנראה זאת הקפיצה שלי למים, זה שזה קשה זה לא אומר שזה לא האמת וזה מה שצריך לקרות, כולי תקווה שזה ייפול על לבבות פתוחים…"

רק עוד רגע נכתב יחד על ידי עקיבא ורעייתו צורית. בדרך כלל עקיבא כותב ומלחין את המילים לבד, ואז נכנסת רעייתו ומשדרגת את השיר, ואולם הפעם זה נבנה הפוך. "צורית שלחה לי הקלטה של משפט שעלה לה בראש תוך כדי נהיגה, הוא היה מעולה, ובתוך דקות סיפק לי 'סטארטר מניע' והתיישבתי לכתוב אותו. באופן כללי זה דבר מופלא שאנחנו כותבים ביחד, זה ממש כיף, זהו זמן איכות לשבת לכתוב יחד, לשפץ, לדייק מילים".

עיתוי פרסום השיר הזה, נדחה בשל הנגיף, ימים לא פשוטים לעולם ובמיוחד לאנשי המוזיקה. "אני רואה בתקופה הזאת תקופת מבחן ותקופת מתנה. אני מאוד מאוד נהנה מיתרונות התקופה: המשפחה, לימוד התורה, ההתמסרות לדברים שפעם חלמתי לעשות והיום יש לי קצת יותר זמן כמו להיכנס יותר לכושר, להשקיע בלימוד דף יומי, דברים שלא זכיתי לעשות במלואם לפני שהגיעה הקורונה. לא הייתי זוכה לסיים את מסכת שבת, אלמלא הקורונה."

עקיבא איכשהו עובר את ימי הקורונה ושורד אותם, אבל מיצר ודואג לנגנים שלו "איכשהו, אני מצליח לשרוד כלכלית מפה ומשם, אבל באמת הנגנים והצוותים מסביב זה קשה לי מאוד מאוד לעמוד מנגד, ולראות אותם במצב לא פשוט".

אחרי אלפי השמעות ברדיו, מיליוני השמעות ברשתות ובשירותי הסטרימינג הפכו את עקיבא לאחד השמות החיים בתעשיית המוזיקה. הוא פרץ דרך והגיע לבמות הגדולות, פרויקט "צמאה", הופעה עם אברהם פריד, דואט מצליח עם ישי ריבו, הופעות עם יונתן רזאל, נתן גושן ואמיר דדון. בזכות הצניעות, הרגישות והקול המיוחד השירים של עקיבא חודרים דוך ללב ולא נמאסים גם אחרי עשרות פעמים ששומעים אותם…

לחצו PLAY להאזנה לשיר

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 4.68
Loading...

תגיות: , ,


תגובות (21)

 1. שרהלה הגיב:

  עוד שיר נדיר של עקיבא

 2. שירה הגיב:

  ואוו מדהיםםםם

 3. דבורה ברבי הגיב:

  שיר מטורףףףףף עקיבא אין עליך בעולם אתה שר בדיוק כמו ישי ריבו

 4. בחור מסוים הגיב:

  וואו, אין עליך………………………………

 5. wow הגיב:

  וואו,
  שיר מאלףףףףףףףףףף
  מרגש בטירווווווווווווף!!!!!!!!!!
  צמרמורות……

 6. מישהי שמבינה ענין... הגיב:

  תשמעו את השיר סיבת הסיבות של ישי ריבו ואז תגידו שאין על עקיבא…

 7. דובי הגיב:

  מישהו יודע האם עקיבא דתי או חרדי?
  למה הוא שר על בנות כל הזמן???
  עם כיפה גדולה כ"כ זה לא נראה כ"כ מתאים
  ואל תספרו לי סיפורים שהוא שר על הנשמה
  אשמח לתשובה ברורה

 8. הילה הגיב:

  וואאאאאאאאאאוווווו שיר מושלםם!!!
  אין על השירים שלו

 9. עידן הגיב:

  דובי היקר,
  יש לי תשובה ברורה בשבילך,
  סבלנו די ממחיצות בתוך עמנו
  אנחנו מבקשים שלא תהיה מחיצה בינינו לבין אבא שבשמיים,
  אז בוא נוריד גם אנחנו את ההגדרות המיותרות,
  בוא תנסה כמו בשיר להגיד מילה טובה,
  ואם אתה מרגיש צדיק מדי שהשיר והזמר לא מתאימים לך,
  עצה טובה – אל תשמע,
  ומה שיותר חשוב שלא תוציא לשון הרע על שום יהודי.
  ואז באמת תהיה צדיק.

 10. עדי הגיב:

  מאאדד מאדד נכון ושכל אחד יקח לצומת ליבו

 11. ישי ס הגיב:

  ישי ריבו לא מתקרב בכלל לרמה של עקיבא
  עלק מבינה עניין

 12. יהודה הגיב:

  אין עליך עקיבא יאלוף חולה על השירים שלך אחד אחד תמשיך ככה העם מאחוריך

 13. רחלי הגיב:

  ואוו מושלםםםםםםםםםםםםםםםם!!!! אין עליך

 14. רחלי הגיב:

  מטורףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 15. איילה עברון הגיב:

  טובבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבב!!!!!!!!

 16. איילה עברון הגיב:

  טובבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבב!!!!!!!!
  פשוט אלוף אין עליך

 17. איילה עברון הגיב:

  באמת אלוףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף

 18. חננאל הגיב:

  יפה באמת אבל הוא לא מתקרב לישי ריבו ישי פי מיליוןןןןןןןןןןןןן

 19. ao jxuh הגיב:

  אלוףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף

 20. ao jxuh הגיב:

  אני מת פשוט מת על השירים שלו עקיבא הוא מלך אין אליו בעולםםםםםםם

 21. מיכל הגיב:

  יאווווווווווווווווווווווו אחד השיריםםםםםםםםםםםם

השאר תגובה

תוכן תגובה