לדוד אורי: שיר חדש לחיים ציפל - "שמע השם" - חסידיניוז

לדוד אורי: שיר חדש לחיים ציפל – "שמע השם"

מאת: מתי שיינברג | ב׳ באלול ה׳תשפ״א (10/08/21) 8:57 | שירים חסידיים | הדפס הדפס

מאז שחיים ציפל זוכר את עצמו, המוזיקה היא חלק מחייו ותמיד אהב להופיע מול קהל. תחילה, רק במסגרות משפחתיות ובמקהלות ובהמשך – יותר ויותר אנשים שמעו אותו וביקשו שישיר באירועים שלהם. ההשתתפות במיזם הריאליטי "בית הספר למוסיקה" סיפקה לו חשיפה גדולה והביאה אותו לקהלים נוספים ורחבים יותר. "ההשראה שלי" אומר חיים, "הם הזמרים שמצליחים לדבר אל המון קהלים שונים בבת אחת. בשנים האחרונות ניתן לראות שז'אנר הזמרים דתיים  שחוצים את קווי המגזר, מתפתח מאוד, ולשם אני מכוון, בעזרת השם…".

הפעם משחרר חיים שיר מקורי חדש, שמע השם. המילים מתוך תהילים, פרק כ"ז שמוסיפים לתפילה מראש חודש אלול. הסיבה שאומרים את "לדוד ה' אורי וישעי" בימים אלו היא שאנו מבקשים מהשם שישמע את קולנו ולא יסתיר את פניו מאיתנו, בימי רחמים סליחות ודין.

נחמן סלצר הלחין את השיר החדש. "נחמן, הוא אחד האנשים הראשונים שהכרתי בארץ", מגלה ציפל. "כשעלינו לישראל מה שהכי עניין אותי, היה למצוא מקום לפתח בו את השירה שלי. באותו זמן ניהל נחמן את מקהלת שירה חדשה בירושלים". חיים מספר שכששמע את הלחן מנחמן, התחבר אליו מייד. באלול תש"פ ולאחר מכן בחודש תשרי התנגן  לו הלחן בכל פעם שאמר את הפרק.

ההפקה המוזיקלית בסינגל הנוכחי היא של דוד איכילביץ' "היה לי מאד חשוב שהמעבד יהיה מאד מקצועי" מנמק ציפל את הבחירה בדוד. "רציתי מישהו שיודע להעביר את הרגש ומבין את משמעות המילים, ובאמת – העבודה עם דוד הייתה כיפית, על אף עיסוקיו הרבים, דוד התעכב על כל ניואנס, ולא התפשר על פחות ממושלם – למדתי ממנו המון".

לחצו PLAY להאזנה לשיר

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 5.00
Loading...

תגיות: ,


השאר תגובה

תוכן תגובה