אברהם פרידמן מרגש עם "עקביא בן מהללאל" - חסידיניוז

אברהם פרידמן מרגש עם "עקביא בן מהללאל"

מאת: מערכת חסידיניוז | י״ז באלול ה׳תשפ״א (25/08/21) 12:33 | חזנות | הדפס הדפס

אברהם (A.T.) פרידמן הצעיר, הוא רק בן 18, אך אין הוא נכנס כעת לעולם המוזיקה היהודית. הוא עושה משהו נדיר ומקורי בהרבה. אברהם נכנס באומץ רב אל זירת החזנות.
כן שמעתם נכון.

עולם החזנות רגיל למראה החזנים הותיקים והמנוסים המשתפכים בשירת קטעי חזנות במשך שנים רבות, עבר זמן רב מאז מיתרי קול צעירים כל כך, פרטו על צליליה.

אביו של פרידמן הצעיר הוא בעל תפילה מופלא והכישרון שרץ במשפחה לא פסח על אחיו של פרידמן גם כן, למרות שמעולם הם לא הוכשרו לכך באופן מקצועי. אברהם הוא הראשון מבין בני המשפחה שלומד את רזי המקצוע על בוריו.

למרות שגדל על חזנות, הוא לא התחבר אליה בצעירותו. רק כאשר החל להתבגר, גילה את תשוקתו אל עולם החזנות וכיום הוא ממש חי ונושם את צלילי הנשמה שלה. מלך החזנים הנודע, משה קוסוביצקי, הוא אחד מבין החזנים האהובים עליו ביותר, לצד שורת חזנים ידועים נוספים.

קטע הבכורה שמוציא אברהם פרידמן לאוויר העולם נקרא "עקביא בן מהללאל" מתוך פרקי אבות. השיר הוא קטע חזנות קלאסי שנוצר בידי משה קוסוביצקי. מטרתו של פרידמן היא לתת השראה לאנשים רבים, במיוחד מהדור הצעיר, להאזין לחזנות ולתת לה צ'אנס, להתחבר אל המימד הרגשי והעמוק שלה, הרבה מעבר לעוד מוזיקת פופ שגרתית וממוצעת.

לחצו PLAY להאזנה לשיר

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 4.50
Loading...

תגיות: ,


השאר תגובה

תוכן תגובה