מרדכי מאיר בסינגל חדש ובועט: מי בראש? - חסידיניוז

מרדכי מאיר בסינגל חדש ובועט: מי בראש?

מאת: מערכת חסידיניוז | כ״ה באלול ה׳תשפ״א (02/09/21) 9:37 | שירים חסידיים | הדפס הדפס

מרדכי מאיר גדל באוירה הקסומה של סמטאות צפת, ספג צלילים מעולמות שונים ונשאב לחופש הגלילי של ההרים והמעיינות. בהיותו נער עבר לקבוץ שמיר והמרחבים בצפון פתחו לו צהר אל מרחבי הנפש ומשם החל מסע חזרה אל השורשים.

בהמשך נסע לשליחות חינוכית של הסוכנות היהודית בארצות הברית. עם חזרתו לארץ נכנס למכון מאיר וקיבל על עצמו עול תורה ומצוות. במשך שנים רבות, לקח הפוגה מהמוסיקה, צלל לתוך הנפש ועבר בירור ועיצוב זהות מחודש. לאחר נישואיו והתרחבות המשפחה, החלה לבעור בו מחדש התשוקה למוסיקה. הוא נכנס אל אולפן ההקלטות והקליט אלבום ראשון של רוק יהודי בשם 'שירת הלוי', שינק מהשפעות מהז'אנר הישן של שנות ה-80. האלבום יצא בתפוצה מצומצמת וקיבל תהודה חיובית מעיקר מציבור בעלי התשובה.

לקראת אלבום שני בדרך, משחרר מרדכי מאיר סינגל חדש ובועט: 'מי בראש', אותו כתב והלחין בעצמו, בעיבוד והפקה מוסיקלית של יפתח דקל. "זה לא רק שבוער לי לשיר, זה שאי אפשר לשתוק", הוא מסביר. "השיר נכתב בעקבות הנדסת התודעה. הנוף התרבותי שהכרתי בתור ילד, הפך להיות נדוש או נתון בסימן שאלה וכי המציאות היא רק בעיני המתבונן. רציתי להציף מחדש את החיבור לזהות היהודית שלנו ולא לתת לעולם לטשטש אותה. החיבור לזהות מביא את הטוב ואת הגאולה".

לחצו PLAY להאזנה לשיר

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 5.00
Loading...

תגיות: ,


השאר תגובה

תוכן תגובה