מרדכי מאיר בסינגל חדש ובועט: מי בראש?

מרדכי מאיר גדל באוירה הקסומה של סמטאות צפת, ספג צלילים מעולמות שונים ונשאב לחופש הגלילי של ההרים והמעיינות. בהיותו נער עבר לקבוץ שמיר והמרחבים בצפון פתחו לו צהר אל מרחבי הנפש ומשם החל מסע חזרה אל השורשים.

בהמשך נסע לשליחות חינוכית של הסוכנות היהודית בארצות הברית. עם חזרתו לארץ נכנס למכון מאיר וקיבל על עצמו עול תורה ומצוות. במשך שנים רבות, לקח הפוגה מהמוסיקה, צלל לתוך הנפש ועבר בירור ועיצוב זהות מחודש. לאחר נישואיו והתרחבות המשפחה, החלה לבעור בו מחדש התשוקה למוסיקה. הוא נכנס אל אולפן ההקלטות והקליט אלבום ראשון של רוק יהודי בשם 'שירת הלוי', שינק מהשפעות מהז'אנר הישן של שנות ה-80. האלבום יצא בתפוצה מצומצמת וקיבל תהודה חיובית מעיקר מציבור בעלי התשובה.

לקראת אלבום שני בדרך, משחרר מרדכי מאיר סינגל חדש ובועט: 'מי בראש', אותו כתב והלחין בעצמו, בעיבוד והפקה מוסיקלית של יפתח דקל. "זה לא רק שבוער לי לשיר, זה שאי אפשר לשתוק", הוא מסביר. "השיר נכתב בעקבות הנדסת התודעה. הנוף התרבותי שהכרתי בתור ילד, הפך להיות נדוש או נתון בסימן שאלה וכי המציאות היא רק בעיני המתבונן. רציתי להציף מחדש את החיבור לזהות היהודית שלנו ולא לתת לעולם לטשטש אותה. החיבור לזהות מביא את הטוב ואת הגאולה".

לחצו PLAY להאזנה לשיר

ביצועים נוספים

שירים חסידיים

אבי הס בסינגל כיסופים חדש "מקדש מלך"

הזמר והיוצר אבי הס (השבת, לעלות בהר, לישועתך) משחרר סינגל חדש מלא בתקווה וציפייה לירושלים הבנויה "מקדש מלך" אותו הלחין מול חומות העיר העתיקה . העיבוד וההפקה המוזיקלית של אבי בעצמו.

להאזנה ←
שירים חסידיים

יענקי היל בסינגל חדש: "פשוט לחיות"

הלחימה בדרום בעיצומה, רוחות מלחמה נושבות בצפון, בתוך סערת הרגשות שאופפת את כולנו, משחרר יענקי היל סינגל חדש ״פשוט לחיות״, מילות השיר, שהולחן ונכתב על ידי המעבד אלי קליין.

להאזנה ←

בקרוב נשוב לפעילות תקינה