ישיבת רועה ישראל מגישה: ניגוני הכנה להדלקת נרות חנוכה

ימי חג החנוכה, המבטאים יותר מכל את ניצחון הרוח הקדושה של עם ישראל על הגשמיות המקולקלת שביטאה מלכות יוון הרשעה, הינם ימים מיוחדים ומשמעותיים. הדלקת נרות החנוכה, הנהוגה בעם ישראל לפי שיטת בית הלל – "מוסיף והולך", הינה הביטוי העמוק של הפצת האור והחום של חיי הקודש לתוך חיי הכלל והמרחב הציבורי, מתוך התעצמות פנימית- "נר איש וביתו".

בישיבת 'רועה ישראל' ביצהר בחרו לשתף את הציבור הרחב בחיי הרוח של הישיבה, והקליטו מחרוזת שכולה ניגוני הכנה ותפילה לפני הדלקת נרות חנוכה, ושירי הלל והודאה לה' יתברך על ניסיו שבכל יום עמנו- "בימים ההם בזמן הזה". את הדלקת הנרות בישיבה מקיימים מתוך הכנת הלב והתרוממות רוח. כיאה למצוה חשובה זו, לבושים בבגדי חג, בליווי כלי נגינה ומתוך שמחה של מצוה.

את המחרוזת החגיגית מרכיבים השירים: 'ויהי נועם' ו'יהי זרעי' שהלחין של יענקי דסקל, 'מעוז צור' בלחן של ברסלב ו'ועל הכל' בלחן של סאטמר. השיר 'ויהי זרעי', הינו חלק מנוסח תפילה נשגבה הנאמרת בכמה קהילות כהכנה להדלקת נרות חנוכה. את השיר מבצעים מקהלת הישיבה, יחד עם ראש הישיבה הרב דוד דודקביץ', כאשר על ההפקה מוזיקלית הופקדו נתנאל חמו וידידיה קליין מלהקת אהללה, הלומדים גם הם בישיבה. צילום החוויה הרוחנית המיוחדת הזו, בדרך המאפיינת אחת לאחת את ההדלקה בישיבה, בחרו לקיים בחוות 'יתדות' בשומרון – כחלק מהחיבור הרעיוני והמעשי של הישיבה עם יושבי החוות, גיבורי החיל והרוח, העוסקים ביישוב ארצנו הקדושה.

הרב דוד דודקביץ', ראש הישיבה: "בחרנו לשתף חלק משמעותי מדקות מרוממות ומרגשות שאנו חווים בישיבה, סביב הדלקת נרות החנוכה, בתפילה שהרגעים האלה יחדרו למסילות הלב של כולנו, ויהיו בבחינת 'דברים היוצאים מן הלב ונכנסים אל הלב'".

לחצו PLAY להאזנה למחרוזת

ביצועים נוספים

שירים חסידיים

מוטי ויזל ואברימי לונגר שרים: בסוד קדושים

מוטי ויזל ואברימי לונגר מתאחדים בפרויקט מיוחד לחידוש הניגון הקדוש של ר׳ מרדכי מנדבורנא זצ"ל. את הרעיון הגה מוישי מנדלסון שגם עיבד את השיר יחד עם שרוליק אחיו.

להאזנה ←
שירים חסידיים

איציק אשל וחברים בהילולת האור החיים הקדוש

הזמר איציק אשל מארח את מיטב האמנים: יחיאל נהרי, משה דואק, אליה והב, דוד חפצדי, אהרון נחמן אשל, חיים אביטל וציון גולן לשיר חדש לרגל יום ההילולה של האור החיים הקדוש ר' חיים בן עטר זיע"א.

להאזנה ←
שירים חסידיים

ישראליק בש בגרסה אלקטרונית ללהיט 'גאולה'

לרגל חג הגאולה י"ב-י"ג תמוז, אותו מציינים בחסידות חב"ד לרגל יום שחרורו מהמאסר של האדמו"ר השישי – הרבי הריי"צ זצ"ל, משחרר הזמר החב"די ישראליק בש גרסה משלו ללהיט הענק "גאולה"

להאזנה ←

בקרוב נשוב לפעילות תקינה