האלבום החדש של איתן כ"ץ - "תרומה" - חסידיניוז

האלבום החדש של איתן כ"ץ – "תרומה"

מאת: יוסי אשרי | ט׳ באדר א׳ ה׳תשפ״ב (10/02/22) 18:12 | אלבומים חדשים | הדפס הדפס

ימים מיוחדים מתרגשים עלינו ואיתן כ"ץ משיק אלבום חדש תרומה, בסגנונו המיוחד, העדין, היהודי והמרגש מאוד.

תרומה, הוא האלבום האחד עשר של איתן. "האלבום הזה מרגש מתחילתו ועד סופו" הוא משתף. "אני גאה להציג בו את כל מה שאני עושה במוזיקה שלי, אני רוצה שאנשים יבינו פנימיות וירגישו תוכן". רמת ההפקה הגבוהה מתאימה לרמת המוזיקה של איתן.

באלבום 11 שירים מקוריים שכתב בשנתיים האחרונות, לכל ניגון יש סיפור מאחוריו. "כשביקרתי מישהו חולה הלחנתי את השיר כי קל מלך, בזמן שישבתי עם בחורי ישיבה בקומזיץ הולחן ניגון גאולה לארגון קרן שביעית באמריקה. 

"וייקחו לי תרומה מאת כל איש" אלו מילים של שיר מיוחד, זה לא שיר ששרים אותו בקומזיץ סתם ככה, זה שיר שאם יאזינו לו וינסו להבין את התוכן והמהות שלו. ההשראה לניגון נבעה מהתרגשות כשהבנתי את משמעות הפסוק: כשהקב"ה רוצה לתת לנו משהו, הוא רוצה שנהיה חלק, שנהיה שותפים בהקמת המשכן! נלהבתי מההבנה שהקב"ה רוצה שנהיה איתו יחד, ואני רוצה לשדר את ההרגשה הזאת". 

כ"ץ כותב את שיריו בהתאם לניגונים, "אני לא מוסיף סתם מילים, רק כי חסר מילים בטקסט, המילים צריכות להיות עם תוכן ורגש שמתאים לניגון". גם העיבוד חייב להיות יהודי וטהור, הוא כידוע מאמין בכח הנגינה האותנטית ומקפיד לשמור על העיקרון הקדוש של 'מקסימום מוזיקה יהודית נשמתית'. בשיר הנושא תרומה, העיבוד שונה מאד מהשירים האחרים באלבום, כלי המיתר מושכים את העונג גם הרבה זמן אחרי שהשיר סיים להתנגן.

כ"ץ מארח באלבום החדש את חבריו ג׳ואי ניוקומב ולוי פאלקוויטש.

לחצו PLAY להאזנה לשיר הנושא מתוך האלבום

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 5.00
Loading...

תגיות:


השאר תגובה

תוכן תגובה