רבי בנציון קלצקו הלחין: לוזי קלצקו – "עשו תשובה"

מי לא אוהב שיר שמח, דבר שגורם לנו להרגיש טוב עם עצמנו? למחוא כפיים ולרקוד לניגון קצבי, גורם לנו לאושר גדול. למרות זאת, שלמה המלך אמר בקהלת:

טוֹב לָלֶכֶת אֶל בֵּית אֵבֶל, מִלֶּכֶת אֶל בֵּית מִשְׁתֶּה;  בַּאֲשֶׁר הוּא סוֹף כָּל הָאָדָם, וְהַחַי יִתֵּן אֶל לִבּוֹ

אנו נמצאים כעת בתחילתו של חודש תמוז, תחילת תקופת שלושת החודשים של התבוננות, הסתכלות פנימית ותשובה. תקופה שמגיעה לשיאה בתפילת נעילה ביום כיפור. לכל עונה יש את ה"עבודה" שלה, את מה שהיא מלמדת אותנו. בתקופה זו, אנו מעריכים את ההזדמנות להסתכל פנימה, להבין מדוע בית המקדש נחרב ומדוע אנחנו עדיין בגלות. אנו שואלים את עצמנו איך אנו הולכים להוכיח להשם שאנו ראויים להיכתב בספר החיים והברכה לשנה הבאה. אכן שאלות קשות.

וכשאנחנו שוכחים את מה שמצפה לנו, מפגש עם דרכו האחרונה של אדם אחר (בית האבל), עשוי להיות קריאת השכמה כדי להזכיר לנו לתקן את דרכינו ולחזור להשם ולתורתו בכל ליבנו. ה' אוהב אותנו ומחכה בהתרגשות לתשובה שלנו! אני מתפלל שהשיר הזה ישמש כלי לחזרה של כלל ישראל לאבינו שבשמים!

לחצו PLAY להאזנה לשיר

ביצועים נוספים

שירים חסידיים

אבי הס בסינגל כיסופים חדש "מקדש מלך"

הזמר והיוצר אבי הס (השבת, לעלות בהר, לישועתך) משחרר סינגל חדש מלא בתקווה וציפייה לירושלים הבנויה "מקדש מלך" אותו הלחין מול חומות העיר העתיקה . העיבוד וההפקה המוזיקלית של אבי בעצמו.

להאזנה ←
שירים חסידיים

יענקי היל בסינגל חדש: "פשוט לחיות"

הלחימה בדרום בעיצומה, רוחות מלחמה נושבות בצפון, בתוך סערת הרגשות שאופפת את כולנו, משחרר יענקי היל סינגל חדש ״פשוט לחיות״, מילות השיר, שהולחן ונכתב על ידי המעבד אלי קליין.

להאזנה ←

בקרוב נשוב לפעילות תקינה