נעם הראל בסינגל חדש שכולו 'צעקה'

נעם הראל. מוסיקאי זמר ויוצר. עם סיפור חיים מדהים שמתחיל בכרכור כילד ביישן ומופנם לאבא לוחם שלחם במלחמות ישראל ואומן בנשמה אשר יצירותיו נמכרות עד היום ברחבי גרמניה, גם אחרי פטירתו. ואחראי בין היתר על עיצוב הסמל של כרכור.

בילדותו למד לימודי משחק וריקוד ומגיל שלוש-עשרה החל כבר לנגן ולהופיע בפני קהל בעיקר בסצנות הרוק והפרוגרסיב. עם הנגינה וההופעות הביישנות הפכה לביטחון עצמי וכנער היה חלק מלהקות שונות. עם הזמן החל להתעניין בעולמות מוסיקליים אחרים דוגמת המוסיקה האינדיאנית והמוסיקה היפנית.

במהלך אותם חיפושים, בדרכי ההשגחה הכיר את דבורה מי שלימים תהפוך לאשתו וביחד יעברו תהליך של חזרה בתשובה. אך עוד קודם לכן הקימו השניים הרכב מוסיקלי המורכב מבוזוקי פרקשן, אליהם צירפו את חברתה הטובה של דבורה, אסתר רדא. ביחד הופיעו השלושה כהרכב טריו בפסטיבלים שונים ונחשבים.

אך בעיצומה של ההצלחה נעם ודבורה מתחתנים ומתקרבים אל חיק היהדות זונחים את ההצלחה שהחלה להאיר פנים וחוזרים בתשובה. מאז החל נעם לעבוד על חומרים חדשים אמוניים ולפני שלוש שנים הכל נעצר והחיים קיבלו תפנית כשנעם חזר יום אחד מעבודתו ונדרס בצורה קשה ע"י רכב, כשהוא מאבד את ההכרה. ולאחר-מכן נדרש לתהליך שיקום ארוך וסיזיפי אשר כלל שלושה ניתוחים, תשעה חודשים בהם היה מאושפז בבית לוינשטיין בשיאם היה סיעודי לחלוטין.

לאחר זמן רב וביחד עם המון אמונה ושירה, החל לכתוב ולהלחין פרויקט חדש שעבורו הוא סוג של הודיה, כשהרעיון מאחורי המוסיקה שבשירים פועל בשני מישורים. האחד – הגשמה עצמית ומימוש החלק שלו בעולם. והשני – חיבור. חיבור של הקצוות השונים בעם דרך המוסיקה.

"צעקה" –  הסינגל החדש אותו כתב והלחין ביחד עם רעייתו בא לתאר התמודדות עם הבנה של טעות והאפשרויות שלנו כבני אדם כיצד להתמודד עם זה, לשקוע או להתעצם ולהיבנות מזה.

לחצו PLAY להאזנה לשיר

ביצועים נוספים

שירים חסידיים

אבי הס בסינגל כיסופים חדש "מקדש מלך"

הזמר והיוצר אבי הס (השבת, לעלות בהר, לישועתך) משחרר סינגל חדש מלא בתקווה וציפייה לירושלים הבנויה "מקדש מלך" אותו הלחין מול חומות העיר העתיקה . העיבוד וההפקה המוזיקלית של אבי בעצמו.

להאזנה ←
שירים חסידיים

יענקי היל בסינגל חדש: "פשוט לחיות"

הלחימה בדרום בעיצומה, רוחות מלחמה נושבות בצפון, בתוך סערת הרגשות שאופפת את כולנו, משחרר יענקי היל סינגל חדש ״פשוט לחיות״, מילות השיר, שהולחן ונכתב על ידי המעבד אלי קליין.

להאזנה ←

בקרוב נשוב לפעילות תקינה