פרוייקט "קפיצת הדרך" חוגג שנה - חסידיניוז

פרוייקט "קפיצת הדרך" חוגג שנה

מאת: יוסי אשרי | ה׳ בכסלו ה׳תשפ״ג (29/11/22) 10:55 | שירים חסידיים | הדפס הדפס

החודש חוגגים שנה למיזם יוצא הדופן, ומשיקים את היצירה השניים עשר שלנו בסדרת קפיצת הדרך, עם שיר אהוב שתואם בהחלט את המאורע השמח.

עד כה יצאו השירים "ושמחת" של מיכאל שטרייכר "לך אלי 2022" של חיים ישראל, "כי נחם 2022" של להקת צליל וזמר, "דף גמרא" של יהודה דים, "מן השמיים" של פרחי מיאמי, "חייב איניש" המצוין מתוך מגילת בודפשט, "דאגה מניין 2022" של MBD, "יהודי פשוט 2022" של ליפא שמעלצר, "יש אמונה 2022" ששר עמית ליסטוונד, והראשון שלנו – "דדא ביה 2022" של יוסי גרין ואברהם פריד

לרגל יום ההולדת לקפיצת הדרך, אנחנו מקפיצים מהעבר הלא מאוד רחוק את HAPPY BIRTHDAY של יוסי גרין בקולו של שלומי גרטנר, מתוך האלבום "עשה עשה" שיצא בשנת תש"ע. שלומי גרטנר, אחד האומנים הצעירים והמתוקים של המוזיקה החסידית, יהודי לונדוני, שהתחבב על גדולי היוצרים החסידיים, גם הפעם מדובר בלהיט אמנם רק מהעשור הקודם אך עדיין ניצב על מדף שירי נכסי הצאן ברזל היהודיים של כל הזמנים.

מיזם "קפיצת הדרך" בוחר קלאסיקה שראויה ללבוש מוזיקלי אלקטרוני עכשווי ומעודכן, "שולף" באמצעות טכנולוגיה חדשנית את קולו של מבצע השיר המקורי, בונה מחדש את השיר והעיבוד – ומגיש לשומעים יצירה חדשה בה מככב קולו המקורי של הזמר. לפיכך, 'קפיצת הדרך' שעושה השיר החדש מאז נוצר לפני שנים רבות, ועד לצליל וסגנון עכשווי – הופך אותו לשיר תוסס ומעודכן, מתוך כבוד גדול לעיבוד המקורי, בלי להרוס אותו, או חלילה, להורידו ברמה. 

על המיזם חתומים יוחנן בלייך, מעבד מוזיקלי מוכשר, איש התקשורת ומגיש המצעד קובי סלע ואיש המיתוג והאסטרטגיה העיצובית אייל גור שעיצב את השפה הגרפית של המיזם כולו. עד כה הוכנו במעבדת 'קפיצת הדרך' 12 שירים. גם הפעם הפקנו גרסת אקסטנד לתקליטנים (ולתקליטנים ברוחם…).

לחצו PLAY להאזנה לשיר

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 5.00
Loading...

תגיות: ,


השאר תגובה

תוכן תגובה