הגרסה הווקאלית: שיר חדש ליוני Z – לכה דודי

אומן המוזיקה החסידית מארה"ב יוני ז (זיגלבוים) משיק שיר שבת חדש, ולראשונה: תחילה משיק את הגרסה הווקאלית שלו, ובהמשך ישחרר את הגרסה הרגילה והשמחה.

"אחרי שירי פופ רבים, של קצב ואלקטרוניקה, רציתי לכתוב שיר אחר, כזה שמתכתב עם המקום ממנו אני מגיע, בית עם משפחה חסידית ומוזיקה חסידית", אומר יוני, "הנשמה שלי ביקשה לחזור למקור, לא במקום מה שאני עושה ומזוהה איתו, אלא בנוסף. הלחן הגיע אלי באמצע קבלת שבת, התפילה הכי אהובה עלי מכל השבוע – והרגשתי שאני חייב להקליט את זה".

ההחלטה להוציא תחילה את הגרסה הווקאלית, אינה שגרתית, אבל יוני חושב שבמקרה של 'לכה דודי' – זה התבקש: "החלטתנו להוציא אותו כשיר אקפלה, עוד לפני שחרור הגרסה ה'רגילה' עם העיבוד, כי השיר מספק הרגשה מאוד שבתית, ולשיר אותו כמו ששרים אותו בשבת קודש (בלי כלים) הכי התאים להירגע וליהנות מעונג השבת". 

יוני זיגלבוים, אומן אמריקאי מוערך, הוציא את אלבומו השני לפני כשנה, השיר האחרון שלו בינתיים, יצא אך לפני מספר שבועות – סינגל ההודיה שלו "הכל לטובה" בו הוא שר בעצם את נס ההצלה בתאונת הדרכים באיטליה, הצליח והושמע בכל תחנות הרדיו היהודי היהודיות. "אני מקווה שהקהל יחוש את הרגש שאפף אותי כשכתבתי את השיר".

לחצו PLAY להאזנה לשיר

ביצועים נוספים

שירים חסידיים

שוע רוז בסינגל חדש לכבוד תכלית הבריאה: "שבת"

האם אנו אי פעם עוצרים ומבינים שהשבת היא התכלית של כל בריאתו של הקב"ה? הסיבה לכל דבר בעולם היא השבת. הכל נברא כדי שנקבל את מתנת השבת. שוע רוז הפך את זה לשיר, אותו כתב והלחין.

להאזנה ←

בקרוב נשוב לפעילות תקינה