החדש של מנחם שוקרון: "ארמונות של חול" - חסידיניוז

החדש של מנחם שוקרון: "ארמונות של חול"

מאת: מערכת חסידיניוז | כ״ב באדר ב׳ ה׳תשפ״ד (01/04/24) 15:13 | שירים חסידיים | הדפס הדפס

היוצר והזמר מנחם שוקרון מציג סינגל חדש ארמונות של חול, אותו כתב יחד עם אורן DEGO עמנואל. התקווה של מנחם לחיבור בעם, היוותה את ההשראה לארמונות חול.

"בשיר הזה, אני מתפלל שיבואו נהרות של אהבה שישטפו את ארמונות החול, את המבצרים במים של אהבה. אם יצאנו להילחם ואין לנו לאן לחזור, איבדנו הכל". מנחם משתף כי השיר החדש מדבר על הנצחיות שלנו כעם, על כך שאנחנו יודעים לנצח הכל, אבל טרם הצלחנו לנצח את עצמנו, מיציאת מצרים ועד היום: מה שגרם למלכויות ישראל להתפרק אלו המאבקים הפנימיים שהיו לנו. 

החיבור של מנחם ואורן הגיע דרך חבר משותף,  אורן הוא מפיק שעובד עם גדולי המוזיקה בארץ הוא בא מעולם שאינו שומר תורה מצוות  הכתיבה נוצרה מדו שיח ביניהם שהתלכד לשיר. "יש לנו שיחות עומק על החיים, למרות ובזכות השוני שכל אחד מביא איתו, יש בינינו יותר מהמשותף מאשר מן הפריד"

ארמונות של חול הוא בעצם שיר תפילה, שמייחל ומקווה לחיבור בין חלקי העם שלנו, שלא נשכח את השייכות והגורל המשותף שיש לנו ביחד. באופן מצער, השביעי לאוקטובר, הזכיר לנו כמה מאוחדים אנחנו יכולים להיות, ועדיין מרגיש שאנחנו ממשיכים לחזור למאבק הפנימי הזה. הזיכרון למה שקרה בשמחת תורה נראה  כמתפוגג והפילוג חוזר. 

ארמונות של חול מייחל שיהיה לאן לחזור, שנגדל ונצמח מהמלחמות הפנימיות, שנזכור את האהבה שטבועה בנו כעם. מנחם מקווה שנפסיק להתבצר בעמדות שלנו, שניתן כבוד לדעה של האחר, ונחזור לאהבת ישראל פשוטה, כזאת שלא מתבצרת בארמונות של חול.

לחצו PLAY להאזנה לשיר

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים
Loading...

תגיות: ,


השאר תגובה

תוכן תגובה