"אירלנד זה כאן" - האוסף האירי-קאנטרי של להקת לכתחילה - חסידיניוז

"אירלנד זה כאן" – האוסף האירי-קאנטרי של להקת לכתחילה

מאת: מערכת חסידיניוז | כ״ג באדר ה׳תש״ע (09/03/10) 13:36 | אלבומים חדשים | הדפס הדפס

אירלנד זה כאן

להקת לכתחילה מופיעה מזה כ-9 שנים. ההתחלה הייתה בחזרות לקראת חגיגות הכלייזמרים בצפת, כאשר שבועיים לפני המופע יצא האלבום המקורי הראשון של אבישי עמיצור, סולן הלהקה. משם לאט לאט הגיעה הפריצה גם אל עולם החתונות.

"אירלנד זה כאן" הוא אלבומם השמיני של לכתחילה, המהווה בעצם אוסף של 9 שנות יצירה של מוסיקה אירית וקאונטרי. יש בו 24 רצועות מהם 6 רצועות חדשים שלא שזפתם אוזן, קטעים מובחרים מתוך הופעות חיות בשנה האחרונה. העבודה על האלבום ארכה זמן קצר ביותר או 9 שנים, תלוי כיצד מתבוננים על זה. הרבה שנים של איסוף, אך בפועל כמה שעות של אולפן ללקט, לשפץ ולהגיש הכל בצורה הכי יפה ומהנה.

לעומת האלבומים הקודמים של לכתחילה, אלבום זה מכיל מוסיקה מגזרית נטו, כלומר מי שאוהב/מחובר לסגנון האירי – קאונטרי מאד יתענג עליו, משום שהוא אוסף די עשיר מהמון סגנונות שבאירי החל משירים מקפיצים וכלה בשירים רגועים. יש באלבום אוסף גדול מאד של כלי נגינה, יש בו את הכינור האירי מחד אך גם את החלילים האיריים לסוגיהם מאידך. הרבה כלי הקשה המאפיינים מוסיקה זו, תוף אירי, גיטרות אקוסטיות ועוד. גם מקומם של כלי נגינה ייחודיים לא נפקד מהאלבום, יש בו חמת חלילים היישר מאירלנד עם צליל מדהים וחזק.

"אני מרגיש מעומק ליבי שהמוסיקה האירית הינה מוסיקה שיש בה ניצוצות משירת הלויים שלנו, ולצערנו הרב עם החורבן והגלות גם שירת הלויים התנפצה והתפזרה בכל העולם ושומא עלינו ללקטה ולבררה היטב היטב, ואני הקטן לקחתי על עצמי עם הרבה תפילות לכוון אל האמת ולברר את כל הניצוצות ולקדש את המוסיקה הזו והקפדתי לנגנה ע"י נגנים יראי שמיים שאוהבים את המלאכה ומחוברים אליה ממש" – אומר אבישי עמיצור, סולן הלהקה שגם עיבד והפיק מוסיקלית. "כל מי שאוהב מוסיקת עולם ואירית או מוסיקת מערבונים יאהב מאד את האלבום הזה" – הוא מבטיח.

הפצה: הינדיק הפקות.

לחצו PLAY להאזנה לקטע מתוך האלבום
[audio:https://www.chasidinews.com/audio/lechatchila-irland.mp3]

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 1.00
Loading...

תגיות: , ,


השאר תגובה

תוכן תגובה