מיוחד: 'פסטיבל מוזיקה יהודית' החודש על סיפונה של אניית פאר - חסידיניוז

מיוחד: 'פסטיבל מוזיקה יהודית' החודש על סיפונה של אניית פאר

מאת: מערכת חסידיניוז | כ״ג בטבת ה׳תש״ע (09/01/10) 14:08 | חדשות מוזיקה יהודית | הדפס הדפס

מקולות

למרות המצוקה הכלכלית של החזנים בארה"ב, יש גם תופעה הפוכה. עיתון "מצב הרוח" מדווח על כך שבסוף החודש ייפגשו חובבי החזנות בארץ ובתפוצות בענקי הזמר והחזנות כיום, לשורת הופעות מבטיחה במיוחד. זה לא יקרה באחד מהיכלי התפילה המפוארים או באחד האולמות המסורתיים, אלא דווקא על ספינת פאר חלומית במיוחד, הכוללת 7 קומות, אלפי חדרים, עשרות אולמות מפוארים, כמה חדרי אוכל ושאר האביזרים שאנו מכירים מהקרוזים המפנקים.

'פסטיבל מוסיקה יהודית על המים' יימשך שבוע ימים. על פי התוכנית, הספינה תצא ממיאמי שבארה"ב לכיוון הקאריביים ובחזרה, כאשר במהלך השייט, תעגון בכמה אתרים אקזוטיים במיוחד כמו סנט תומאס, פורטו ריקו, טראקס איילנד ועוד. אבל החוויה האמיתית תתרחש בספינה עצמה, שלמשך שבוע שלם, תהפוך ל'מרכז חזנות עולמי… על פני המים'. צמרת החזנים הבטיחה השתתפותה בקרוז הלא שגרתי ולא מעט חובבי חזנות מישראל ומארה"ב שילמו במיטב כספם, כדי ליטול חלק בחוויה הכפולה.

מי ומי בחזנים שיחליפו למשך מספר ימים את היכלי התפילה באולמות צפים? זו רשימה חלקית: דודו פישר, מרדכי בן דוד, אברהם פריד, בן ציון מילר, נפתלי הרשטיק, יעקב מוצן, נתנאל הרשטיק, אבי אלברכט, בנימין וורסוצקי, אהרון שיפמן, ינקי רוזנפלד, בנימין הלפגוט, שלמה שמחה, דניאל גילדור, ברל צוקר, יעקב שטרק, עמירן דביר ולהקתו ומקהלת החזנים של ניו יורק.

אחד ממשתפי ה'קרוז המזמר' סיפר ל'מצב הרוח' כי מדובר במסורת שהונהגה בארה"ב לפני שנים. "טרנד אהבת החזנות לא פסח על עשירי ארה"ב וגורמים מרכזיים בעולם החזנות, בהם חיים וינר, יהודה שיפמן ואחרים שהרימו את הכפפה ויזמו קרוזים בהם המשתתפים עטופים בגלי האוקיינוס מחד וגלי קול החזנות מאידך. אין חזן המכבד עצמו שלא השתתף בקרוז שכזה במהלך השנים", התפאר אותו גורם, שהדגיש כי "הקרוז הנוכחי הוא הגדול והיומרני מכולם. בניגוד לאווירת המשבר הכלכלי, עולם החזנות פורח, דבר הבא לידי ביטוי במיוחד בפרויקט יומרני זה. 15 חזנים, שתי תזמורות, שתי מקהלות וכל זה בתשעה קונצרטים ברמה טכנית וחזותית בינלאומית. בנוסף משתתפים ענקי הזמר הדתי: אברהם פריד, מרדכי בן דוד ודודו פישר שלנו".

לדברי אותו גורם, "כאלף איש כבר הבטיחו השתתפותם ונרשמו להפלגה ועדיין הביקוש גואה". מה שבטוח, מסכם בן שיחנו, "לא בטוח שקוסביצקי, קוורטין ואפילו רוזנבלט היו מאמינים שפסגת עולם החזנות תמצא את מקומה דווקא על סיפונה של אניית פאר ובין האיים הקריביים, אך מסתבר שבחזנות כמו במקומות אחרים, המציאות חזקה מכל דמיון".

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 3.00
Loading...

תגיות: , , , , , , , , , , , , , , , , ,


תגובות (1)

  1. liberman milton הגיב:

    נהדר ,מתי השייט הבא

השאר תגובה

תוכן תגובה