הבו אור – אליעזר שמידוב מזמר ברוח משנת הרב קוק

אליעזר שמידוב - הבו אור

שנה בלבד לאחר שהוציא את אלבום הביכורים שלו עם שירי הרב קוק – משאת נפשי, מפתיע אליעזר שמידוב עם אלבום שני הבו אור – שעוסק גם הוא בשירי הרב, שיוצא לאור בתקופת ג' אלול יום הפטירה של הרב.

באלבום ניתן לפגוש שירים עם מילים שכתב הרב קוק עצמו, לצד שירים המבוססים על תורות מהראי"ה. הלחנים הם ברובם של אליעזר עצמו, למעט השיר מרחבים בלחנו של ראש ישיבת ההסדר בעכו – הרב יוסי שטרן, ומצאתי רב בלחנו של אלחנן שמידוב- אחיו של אליעזר. על הצד המקצועי הופקד המפיק ראובן חיון שעשה את עבודתו בצורה מוצלחת ומאוד מגוונת. אין ספק ששמידוב ממשיך לספק הפתעה נעימה לאוזן ביכולתו לשלב בין המילים הנחשבות בדרך כלל כלא פשוטות לבין השירה עצמה.

השירים באלבום עוסקים במבחר נושאים מתורתו הגדולה של הראי"ה שמעסיקים גם אותנו, כמו מודעות עצמית (בשבילי נברא העולם), היחס ליופי (הילול היופי), אהבת ישראל מול ביקורת כלפי תופעות שליליות (כולך יפה), היחס בין הרצון למרחבים לבין פרטי ההלכות (שירה לחוקים, מרחבים, מלחמתי הפנימית), עליה לארץ (אחים נידחים, גלות) ועוד.

שיר מרגש במיוחד הוא מצאתי רב המשולב עם מקהלה, בו מסופר סיפורו של הרב הנזיר זצ"ל – תלמידו הנאמן של הרב קוק כיצד התקרב הוא אל רבו, שבו מתבטא דווקא הצד הרגשי של הרב קוק דרך תפילתו.

בהבו אור אנו פוגשים את אליעזר מעז מעט יותר מאשר משאת נפשי, ובסך הכל אנו פוגשים זמר עם קול נעים שמנגיש לציבור הרחב בהצלחה רבה את כתביו העמוקים של הרב קוק.

הפצה: דברי שיר.

לחצו PLAY להאזנה לשיר 'מצאתי רב' מתוך האלבום[audio:https://www.chasidinews.com/wp-content/uploads/2012/09/shmidov-matzati.mp3|titles=אליעזר שמידוב – מצאתי רב]

ביצועים נוספים

בקרוב נשוב לפעילות תקינה