חידוש: יצחק מאיר באלבום מלחניו ● המדריך למתארח

יצחק מאיר - המדריך למתארח

יצחק מאיר (32) המוכר לכולנו מטרילוגיית אלבומי השבת שהוציא, ואשר נמכרו עד היום בעשרות אלפי עותקים, יוצא לדרך חדשה ומוציא אלבום שלם, רובו ככולו, לחנים ומנגינות פרי יצירתו. מילות השירים באלבום לקוחות מן המקורות, ומבוססות על מפגשי הלימוד שעורך יצחק מאיר בירושלים בשנים האחרונות. "מנגינות חדשות לתורה עתיקה", כלשונו.

מאיר מספר: "מידי שבוע בשבוע אנו נפגשים ללמוד תורה. פעמים לומדים מתורתו של הבעש"ט בעצמו, ופעמים לומדים ממנו דרך ממשיכי דרכו – המגיד ממזריטש, האדמו"ר הזקן, רבי נחמן ועוד. אירע ואותן מימרות של הצדיק, באו ועמדו מולי לא רק כאות כתובה, אלא הגיעו מלוות במנגינה. כשקולמוס הלב וקולמוס הנפש חוברים זה לזה, כשהתורה באה כשירה, הכול מחלחל עמוק יותר". האלבום החדש, הוא מאותן תורות ומנגינות. ואכן בפרויקט ניתן לשמוע הלחנות לתורה של הבעש"ט וכמו כן ניגון למאמר מתוך פרק ב' בספר התניא.

'המדריך למתארח' נקרא האלבום, ומאיר מסביר את השם הייחודי: "כול התורות אותן בחרתי להלחין מעירות בך את ההכרה שאתה בעצם אורח כאן בעולם. אורח שמארח בתוכו כוחות ותעצומת, אורח שלמרבה הפלא מצווה לארח כביכול את מי שהנך בעצם אורח שלו".

אפרופו אורח. אל השיר "והיה כנגן המנגן ותהי עליו רוח ה'" מצטרף ליצחק אהרון רזאל לדואט סוחף. את האלבום משדרג שיר של הרב הלל פלאי ("אוחילה לאל", "שירו למלך" ועוד.) למילותיו האחרונות של הרב נריה זצ"ל: "תנו לי קדושת ארץ ישראל. תנו לי קדושת אהבת ישראל". לסיום, חותם את האלבום רצועת בונוס. מנגינה של ר' שלמהקרליבך לברכה – אחריתא של שבע ברכות לחתן וכלה.

על העיבוד המוזיקאלי המחבר בין ישן לחדש, בין חסידי למזרחי, ועושה שימוש גם בכלים אתניים כמו עוד, סנטור, חליל בנסורי וכיו"ב, אמון המעבד המוערך ערן קליין.

לחצו PLAY להאזנה לשיר 'ולתקן' מתוך האלבום

ביצועים נוספים

שירים חסידיים

שוע רוז בסינגל חדש לכבוד תכלית הבריאה: "שבת"

האם אנו אי פעם עוצרים ומבינים שהשבת היא התכלית של כל בריאתו של הקב"ה? הסיבה לכל דבר בעולם היא השבת. הכל נברא כדי שנקבל את מתנת השבת. שוע רוז הפך את זה לשיר, אותו כתב והלחין.

להאזנה ←

בקרוב נשוב לפעילות תקינה